پنج شنبه ۲۷ مرداد ۱۴۰۱
تاریخ انتشار: دوشنبه 28 مارس 2022 | 20:16 ب.ظ
فرمانده سپاه اردبیل:

اقتدار و صلابت سپاه از مردم‌داری است

اقتدار و صلابت سپاه از مردم‌داری است فرمانده سپاه ناحیه اردبیل گفت: اقتدار سپاه از مؤلفه‌ مردم‌داری و مردم یاری آن است که هم‌اکنون آوازه آن در جهان پیچیده است و همه ملل حتی دشمنان ایران با اقتدار از آن یاد می‌کنند.

سرهنگ علی حبیب‌زاده  اظهار کرد: رسالت اصلی سپاه پاسداران حفاظت از انقلاب اسلامی و دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران است که به دور از جنبه نظامی، سپاه در ۴ دهه اخیر توانسته در عرصه‌های مختلف همراه و خادم مردم باشد.

وی تصریح کرد: این مجموعه به رسالت عظیم و آرمانی خود همواره به شایستگی عمل کرده و سعی دارد در تحقق اهداف گام دوم انقلاب اسلامی نیز زمینه‌ساز تشکیل تمدن اسلامی و پرچم‌دار حق و حقانیت باشد.

فرمانده سپاه اردبیل گفت: خدمات سپاه پاسداران بعد از دوران دفاع مقدس و جنگ سخت، حضور در عرصه‌های مختلف به ویژه عرصه سازندگی، فرهنگی، پیشرفت، عمران و آبادانی و کمک‌رسانی به حادثه‌دیدگان در مقاطع مختلف بوده تا روحیه جهادی و حرکت ارزشی خود را تداوم ببخشد.

حبیب‌زاده افزود: در سال‌های اخیر گروه‌های جهادی با هدف محرومیت‌زدایی، کمک به نیازمندان، توجه و تمرکز بر آسیب‌های اجتماعی سعی کرده تا در کنار مردم گام‌های اساسی را بردارد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: در ۲ سال اخیر و با شیوع ویروس کرونا سپاه و بسیج در قالب طرح حاج قاسم سلیمانی در ۶ گام عملی سعی کرد تا غربالگری، بیماریابی، مراقبت و قرنطینه را به درستی انجام داده و برنامه‌های حمایتی را نیز در کنار توزیع بسته‌های بهداشتی، آموزش و فرهنگ‌سازی انجام دهد.

حبیب‌زاده اضافه کرد: در قالب این طرح ما در سپاه اردبیل موفق شدیم بیش از ده‌ها بسته معیشتی و بهداشتی را تهیه و توزیع کنیم که در این زمینه مجموعه سپاه از همراهی خیرین و افراد نیکوکار محروم نبوده است.

وی به اجرای ۴۰۰ پروژه آبرسانی و محرومیت‌زدایی در روستاها توسط سپاه اردبیل اشاره کرد و ادامه داد: ما به صورت محله‌محور سعی کردیم تا محرومیت‌زدایی را در مناطق مختلف شهری و روستایی انجام دهیم.

حبیب‌زاده به برگزاری کنگره سرداران شهید و ۳ هزار و ۴۰۰ شهید استان اشاره کرد و گفت: به نیت برگزاری این کنگره، طرح‌های مختلف محرومیت‌زدایی نیز اجرا شده و ۵ هزار اصله نهال در مناطق مختلف غرس و بوستان شهدا راه‌اندازی شده است.

وی از تداوم اقدامات حمایتی بسیج و سپاه از کارگاه‌های اشتغالزا خبر داد و اظهار کرد: امسال نیز در تحقق منویات مقام معظم رهبری و شعار سال در قالب تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرینی سعی خواهیم کرد تا به مأموریت خطیر خود به شایستگی عمل کنیم.

حبیب‌زاده مؤلفه اصلی سپاه را مردم‌داری و مردم یاری اعلام کرد و افزود: این مؤلفه به اقتدار سپاه کمک کرده و از طرفی به این مجموعه قدرت مضاعف و دو چندان بخشیده است.

فرمانده سپاه اردبیل با بیان اینکه سپاه تلاش می‌کند تا در ابعاد مختلف تیم‌های مشاوره اجتماعی را در محلات با هدف کنترل و کاهش آسیب‌ها انجام دهد، تصریح کرد: مشاوره‌های رایگان، مراقبت از آسیب‌های اجتماعی و جلوگیری از انحراف نسل آینده از دیگر رویکردهای سپاه در سال‌جاری خواهد بود.

کد خبر : 21054

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس