جمعه ۲۸ مرداد ۱۴۰۱
تاریخ انتشار: شنبه 26 مارس 2022 | 22:56 ب.ظ
مدیرعامل شرکت برق اردبیل:

خاموشی های اخیر در روستاهای گیرافتاده در برف اردبیل رفع شد

خاموشی های اخیر در روستاهای گیرافتاده در برف اردبیل رفع شد مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان اردبیل گفت: بارش برف و کولاک موجب قطعی برق در روستاهای گرمی و انگوت شده بود که در سریع ترین زمان ممکن نسبت به رفع خاموشی ها اقدام شد.

 حسین قدیمی بعد از ظهر شنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: بارش برف سنگین در شهرستان کوهپایه‌ای گرمی و انگوت در شمال استان اردبیل و کولاک شدید راه‌های مواصلاتی بسیاری از روستاها را مسدود کرد و باعث پارگی شبکه‌های برق هفت روستای این شهرستان شد.

وی افزود: از ابتدای بارش برف، به دلیل مسدود بودن راه‌های ارتباطی، اکیپ‌های عملیاتی و اتفاقاتی شرکت توزیع نیروی برق استان منتظر بازگشایی مسیرها نمانده و با پای پیاده جهت رفع خاموشی به محل‌ها اعزام شدند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان اردبیل با بیان اینکه علیرغم وجود برف بسیار سنگین و کولاک شدید همکاران مدیریت برق گرمی در اسرع وقت برق این روستاها را وصل نمودند، تصریح کرد: متأسفانه تداوم بارش‌های سنگین مجدداً باعث پارگی شبکه برق این روستاها شد و مجدداً همکاران با پای پیاده برای رفع آن اقدام کردند.

قدیمی گفت: با وجود اینکه مسیر برخی از این روستاها همچنان مسدود است و ارتفاع برف به قدری است که باعث مدفون شدن خودروها در برف شده اما خوشبختانه دیروز با پیاده روی ۱۰ کیلومتری توسط همکاران با وجود این حجم از برف و سرمای شدید، به جز پاسگاه مرزی «ساری‌بلاغ»، برق روستای «قره‌بلاغ» و «داش‌دیبی» و تمام روستاهای شهرستان گرمی وصل شد.

وی با اعلام اینکه در شهرستان نمین نیز خاموشی‌های موردی به وجود آمده بود، افزود: فقط دیروز در مسیر خط تله کابین شهرستان نمین، طوفان شدید و یخ بستن کابل‌ها منجر به شکستن پایه بتونی و پاره شدن کابل‌ها شده بود که همکاران بلافاصله با پای پیاده جهت رفع خاموشی و اصلاح شبکه فشار متوسط اقدام کردند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان اردبیل ادامه داد: در حال حاضر در سطح استان پاسگاه مرزی «عنبران علیای» شهرستان نمین به علت شکسته شدن ۹ تیرچوبی و پاسگاه مرزی «ساری بلاغ» شهرستان گرمی به علت شکسته شدن ۴ اصله تیر برق‌دار نیست.

قدیمی افزود: فعلاً برق مورد نیاز این پاسگاه‌ها از طریق دیزل ژنراتور تأمین می‌شود و مسیر صعب العبور آن‌ها در حال بازگشایی است و به محض بازگشایی با انتقال لوازم و تجهیزات، اکیپ‌های برق نمین و گرمی نسبت به تأمین برق از شبکه ۲۰ کیلوولت اقدام خواهند شد.

کد خبر : 21042

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس