جمعه ۲۸ مرداد ۱۴۰۱
تاریخ انتشار: شنبه 26 مارس 2022 | 13:54 ب.ظ
مدیرکل امور مالیاتی اردبیل خبر داد؛

افزایش ۱۵ درصدی وصول مالیات در اردبیل

افزایش ۱۵ درصدی وصول مالیات در اردبیل مدیرکل امور مالیاتی استان اردبیل گفت: در سال گذشته وصول مالیات در استان اردبیل رشد ۱۵ درصدی داشته است.

ابراهیم قلیزاده اظهار کرد: وصول مالیات یکی از راه‌های تحقق منابع درآمدی کشور و استان اردبیل است که مؤدیان در سال گذشته سعی کردند با ارائه اظهارنامه‌های مالیاتی در این امر مشارکت فعال داشته باشند.

وی با بیان اینکه در سال گذشته بیش از یک‌هزار میلیارد تومان منابع درآمدی وصول شده است، تصریح کرد: این رقم به تناسب سهمیه تعیین شده برای استان اردبیل که ۸۲۴ میلیارد تومان بوده، رشد مناسب و مطلوبی را نشان می‌دهد.

مدیرکل امور مالیاتی استان اردبیل با قدردانی از اهالی رسانه در فرهنگسازی فرهنگ مالیاتی و نهادینه شدن این امر در سطح جامعه گفت: هر چقدر به سمت شفاف‌سازی و آگاهی بیشتر مردم در پرداخت به موقع مالیات‌ها حرکت کنیم به همان میزان می‌توانیم در دریافت مالیات و کسب این منابع مالی برای کشور موفق عمل کنیم.

قلیزاده افزود: عمده وصول مالیاتی در استان اردبیل مربوط به مالیات اشخاص حقوقی، غیر دولتی و همچنین وصول مالیات از حقوق‌بگیران و کارکنان دولت بوده که ما توانسته‌ایم در این زمینه موفق عمل کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: بیش از ۳۵ درصد وصول مالیاتی‌ها مربوط به اشخاص غیرحقیقی، غیرحقوقی و غیرمستقیم بوده که ما در سال گذشته با تلاش همکاران سعی کردیم در ابعاد مختلف وصول درآمد را در عین شفافیت به موقع و به شکل صحیح انجام دهیم.

قلیزاده اضافه کرد: امسال نیز تلاش خواهیم کرد تا در کنار تحقق سهمیه ابلاغی از محل ارزش افزوده برای شهرداری‌ها و دهیاری‌ها کمک‌های خوبی را از این محل داشته باشیم تا فعالیت‌های عمرانی و خدماتی توسعه بیشتری پیدا کند.

وی بیان کرد: در سال‌جاری بیش از ۱۱۰ میلیارد تومان منابع از مالیات ارزش بر افزوده به شهرداری‌ها و دهیاری‌ها پرداخت شده که قطعاً در سال آینده این رقم افزایش مناسبی را پیدا خواهد کرد.

مدیرکل امور مالیاتی استان اردبیل به نامگذاری سال ۱۴۰۱ از سوی مقام معظم رهبری اشاره کرد و ادامه داد: در سال‌جاری نیز در حمایت از تولید، دانش‌بنیان و اشتغالزایی سعی خواهیم کرد تا در کنار حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان زمینه مناسبی را در ارائه مشوق‌های مالیاتی برای فعالان تولیدی و اقتصادی به ویژه شرکت‌های دانش‌بنیان مهیا کنیم.

کد خبر : 21039

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس