جمعه ۲۸ مرداد ۱۴۰۱
تاریخ انتشار: جمعه 25 مارس 2022 | 23:59 ب.ظ
امام جمعه اردبیل:

مراکز دانش بنیان نیازمحور عمل کنند

مراکز دانش بنیان نیازمحور عمل کنند نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل گفت: مراکز دانش بنیان با محوریت دانشگاه ها و مراکز علمی باید نیازمحور عمل کنند.

 آیت الله سید حسن عاملی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شهر اردبیل با گرامیداشت ورود به ماه مبارک رمضان اظهار کرد: ماه رمضان شعائر بسیار بزرگ دینی ماست و تعظیم شعائر از تقوای قلوب و جزو دستورات مؤکد خداوند در قرآن است.

وی خاطرنشان کرد: یک وجه برای تعظیم این ماه، رعایت حرمت و احترام این ماه است یک وجه برای تعظیم این است که قبل از ورود ماه فضای جشن و خوشحالی از آمدن سفره پذیرایی بزرگ خداوند در شهرها حاکم شود و تداعی خوبی برای جوان‌ها و نوجوان‌ها درست گردد.

امام جمعه اردبیل بیان کرد: برای نوروز همه جا را آذین بندی می‌کنیم اما صد تأسف برای ماه مبارک رمضان که تکریم بزرگ خداوند برای انسان‌ها و ضیافت خانه بزرگ خداوند برای ماست و حقیقتی مثل قرآن در آن نازل شده جشن و آذین‌بندی نداریم.

عاملی با اشاره به اینکه مراسم استقبال از ماه رمضان در سال‌های گذشته در همین راستا طراحی شد، گفت: امیدواریم این مسئله مهم به شهرداری واگذار نشود بلکه همه با ماه رمضان مبارک معامله کنند و قدوم آن را گرامی بدارند.

وی گفت: شعارهای سال مقام معظم رهبری نقشه راه کشور ما منشور عمل مسئولان و نقطه تمرکز اهتمام ملت عزیز ماست اعلان شعار سال برای رساندن این مطلب است که در موضوعات مطروحه نباید به صورت عادی عمل کرد.

امام جمعه اردبیل ادامه داد: دولت برای معماری اقتصادی کشور باید روی مقدمات این موضوعات برنامه‌ریزی کند چرا که آفت بزرگ شعارهای سال برخورد آماری و سمیناری با این شعارهاست.

عاملی تصریح کرد: نتیجه شعارهای اعلام شده باید در سفره مردم معلوم شود نه در آمار و سمینار در تولید واقعاً باید مانع زدایی و اعطای تسهیلات و آماده‌سازی مقدمات صورت بگیرد و هم حجم تولید باید بالا برود و هم حساب خاص روی اجناس استراتژیک اجناس ارز خور که استقلال اقتصادی را تهدید می‌کند باز شود پیشنهاد می‌کنم به عنوان قدم اول در لبیک به قسمت اول شعار سال دولت در اسرع وقت علت تعطیلی کارخانجات را بررسی کنند.

وی اظهار کرد: تیم اقتصادی دولت اگر به این موضوع وارد نشود قطعاً تعطیلی‌ها ادامه خواهد داشت.

نماینده مردم اردبیل در مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: در موضوع دانش بنیان در وهله اول باید مسئولان دقت کنند که با وجود دانشگاه‌ها چرا این مراکز را باز کردند و با وجود دانشگاه‌های عظیم صنعتی چرا پارک علم و فناوری را درست کردند مگر دانشگاه علم و فن آوری ندارد این اقدام فلسفه مبارکی دارد که غالباً مورد غفلت قرار می‌گیرد.

خطیب جمعه اردبیل با اشاره به اینکه بیان کلمه “باید” مسئولیت اولیه را متوجه شخص گوینده می‌نماید، افزود: مسئولین ارشد نظام جمهوری اسلامی توجه کنند که هر وقت از کلمه باید استفاده می‌کنند این کلمه قبل از همه بر دوش آنها تعهد ایجاد می‌کند.

عاملی با تاکید بر اینکه رئیس جمهور «بایدهای خودرویی» را عملیاتی کند، گفت: رئیس‌جمهور اخیراً در سه موضوع از کلمه باید استفاده کردند ما مایلیم قدرت آقای رئیس جمهور را در این سه “باید” تست کنیم اگر این سه مطلب را به مرحله اجرا برسانند تردیدی در اعمال حاکمیت در دوره ایشان نخواهد بود اول اینکه در تولید خودرو زمینه رقابت باید فراهم شود دوم اینکه انبار خودروسازان که مملو از خودروهای ساخته شده است باید برای فروش عرضه شود و سوم اینکه در واردات نهاده‌های دامی باید انحصار شکسته شود.

کد خبر : 21016

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس