جمعه ۲۸ مرداد ۱۴۰۱
تاریخ انتشار: چهارشنبه 23 مارس 2022 | 15:29 ب.ظ
مدیرکل مدیریت بحران استانداری اردبیل:

برف ۳۰ سانتی راه ۲۲۰ روستای استان اردبیل را مسدود کرد/ امکان بازگشایی برخی از راه‌های روستایی وجود ندارد

برف ۳۰ سانتی راه ۲۲۰ روستای استان اردبیل را مسدود کرد/ امکان بازگشایی برخی از راه‌های روستایی وجود ندارد مدیرکل مدیریت بحران استانداری اردبیل گفت: برف و کولاک راه ارتباطی ۲۲۰ روستای این استان را مسدود کرده و امکان بازگشایی برخی از راه‌های روستایی وجود ندارد.

همزمان با تعطیلات عید نوروز بارش برف و کولاک در استان اردبیل آغاز شده و از همان لحظه  اقدامات لازم برای برف‌روبی و بازگشایی راه‌های استان انجام یافته اما به خاطر کولاک مقطعی بسیاری از راه‌های استان به صورت مداوم مسدود می‌شود که برنامه‌ریزی‌ لازم برای برطرف کردن مشکلات ضروری است.

مهدی خدمتی مدیرکل مدیریت بحران استانداری اردبیل در این زمینه اظهار داشت: امدادگران هلال احمر در پی بارش‌های اخیر نوروزی به هشت هزار نفر امدادرسانی کرده‌اند و این مهم با همکاری اعضای ستاد مدیریت بحران کمک‌رسانی در حال انجام است. در حال حاضر بیشترین مشکلات مربوط به شهرستان گرمی و بیله‌سوار است، چرا که بسیاری از مسافران بدون آمادگی لازم و تجهیزات زمستانی وارد منطقه شده‌ بودند.

وی بیان کرد: اسکان به ۵۰۰ نفر از مسافران در مناطق مختلف استان نیز انجام یافته و راه ۲۲۰ روستای استان نیز مسدود شده و پیش‌بینی می‌شود مسیر برخی روستاها به خاطر تداوم برف و کولاک مجددا مسدود شود. البته بازگشایی راه‌ها در کم‌ترین زمان ممکن در دستور کار قرار گرفته است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اردبیل گفت: بنزین در چندین جایگاه اصلاندوز و مشگین‌شهر رو به اتمام بود که سوخت مورد نیاز به این نقاط ارسال شده و به همین منظور از افرادی که قصد مسافرت دارند انتظار داریم با توجه به شرایط موجود رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی و استفاده از زنجیر چرخ را مورد توجه قرار دهند.

وی با بیان اینکه بارش در مناطق مرکزی و شمالی اردبیل ادامه دارد تصریح کرد: به همین منظور با همکاری دستگاه‌های اجرایی درصدد هستیم تا امدادرسانی را به شکل مطلوب در استان انجام دهیم و تلاش بر این است وضعیت بهتری را در حوزه مدیریت بحران شاهد باشیم.

آماده‌باش ۲۳۰ دستگاه ناوگان و ماشین‌آلات راهداری اردبیل

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل نیز اظهار داشت: تداوم بارش برف و کولاک سراسری در استان ادامه دارد و در برخی نقاط استان بارش برف سنگین شده و به بالای ۳۰ سانتی‌متر رسیده که هم‌اکنون تمام محورهای اصلی و فرعی بازگشایی شده و به سبب کولاک شدید برخی از راه‌های روستایی امکان بازگشایی ندارند.

کلیم‌الله وثوقی بیان کرد: بازگشایی مسیرها توسط راهداران با جدیت ادامه دارد که به همین منظور از مسافران انتظار داریم از سفرهای غیرضروری پرهیز کنند و با توجه به این که محورهای خلخال_اسالم، اردبیل_سرچم، اردبیل_سرعین و محورهای مشگین‌شهر و پارس‌آباد با کولاک مقطعی مواجه هستند که باید حتما استفاده از زنجیرچرخ مورد توجه باشد.

وثوقی از آماده‌باش ۲۳۰ دستگاه ناوگان و ماشین‌آلات راهداری خبر داد و گفت: این شرایط جوی همچنان تداوم دارد و انتظار داریم مسافران بعد از ساعت ۱۸ در جاده حضور نداشته باشند که امدادرسانی به خودروهای گرفتار در استان جزو اولویت‌های اساسی است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل نیز اظهار داشت: چندین سامانه بارشی کم‌سابقه وارد استان شده و مشکلات متعددی در این زمینه به وجود آمده که عمده مشکلات استان در پاییز و زمستان به دلیل عدم‌ برف‌روبی در معابر شهری و جاده‌ای است که فرسودگی و نبود ماشین‌آلات سنگین در استان است.

کمال‌الدین میرجعفریان بیان کرد: دولت و مجلس به حوزه خرید ماشین‌آلات سنگین برای استان‌ها توجه ویژه‌ای داشته و در حال حاضر تردد در کلیه راه‌های مواصلاتی استان در جریان است که ۹۰ درصد راه روستایی بازگشایی شده و بقیه راه‌های روستایی تا ساعات آینده بازگشایی خواهد شد./تسنیم

کد خبر : 21012

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس