جمعه ۲۸ مرداد ۱۴۰۱
تاریخ انتشار: چهارشنبه 23 مارس 2022 | 10:13 ق.ظ
در گفتگو با مهر عنوان شد؛

تولید دانش بنیان موتور محرکه اقتصاد کشور است

تولید دانش بنیان موتور محرکه اقتصاد کشور است رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اردبیل گفت: تولید دانش بنیان موتور محرک اقتصاد روبه رشد در کشور است.

داود شایقی ظهار کرد: مقام معظم رهبری در سال‌های اخیر با محور تولید پیام‌های نوروزی خودشان را مطرح کردند تا این پیام‌ها در سیاست گذاری‌ها و برنامه‌ریزی‌ها مورد توجه بوده و مبنای رشد و توسعه کشور قرار گیرد.

وی خاطرنشان کرد: در تحولات اقتصادی کنونی و در تعریف مرز علوم و فنون جدید توجه به فناوری‌های نوین و دانش بنیان در ابعاد مختلف عنصر تحرک و تحول اقتصادی است که با همین رویکرد سال ۱۴۰۱ از سوی مقام معظم رهبری سال تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرینی نامگذاری شده است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل گفت: در سال جاری به تناسب رویکردهای ملی ما نیز در استان اردبیل تلاش می‌کنیم تا در شورای برنامه‌ریزی، اشتغال و تسهیل استان با نگاه دانش بنیان از طرح‌های اقتصادی و سرمایه گذاری‌های بخش خصوصی حمایت کرده و فرصت باروری این حوزه را فراهم کنیم.

شایقی افزود: در تحقق شعار سال تلاش خواهیم کرد تا از ظرفیت دانشگاه‌ها و مراکز علمی و فناوری استفاده کرده و اقدامات مؤثری را با تاکید استاندار اردبیل و مدیران دستگاه‌های اجرایی انجام دهیم.

وی تصریح کرد: در اولین جلسه شورای برنامه‌ریزی در سال جاری سعی خواهیم کرد تا به تناسب شعار سال هدف‌گذاری‌ها و برنامه‌ریزی‌ها را به نحوی انجام دهیم تا در پایان سال اهداف توسعه دانش بنیان و اشتغال مؤثر در این بخش تحقق یافته و بتوانیم از فرصت‌های به دست آمده در توانمندی‌های عرصه تولید و اشتغال استفاده کنیم.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل اظهار کرد: انتظار می‌رود با تاکید بر شعار سال هم در بحث افزایش سرانه درآمد مردم و هم ارتقای تولید ناخالص استان گام‌های اساسی و مؤثری را برداشته و به اهداف تعریف شده دست یابیم.

کد خبر : 20996

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس