جمعه ۲۸ مرداد ۱۴۰۱
تاریخ انتشار: دوشنبه 21 مارس 2022 | 19:48 ب.ظ
مدیرکل راهداری اردبیل خبر داد؛

انسداد ۳۰۰ راه روستایی اردبیل در پی بارش برف

انسداد ۳۰۰ راه روستایی اردبیل در پی بارش برف مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل گفت: بارش برف و کولاک بیش از ۳۰۰ راه روستایی را مسدود کرده است.

کلیم اله وثوقی در رابطه با آخرین وضعیت راه‌های مواصلاتی استان اردبیل اظهار کرد: در پی بارش برف سنگین و وجود کولاک شدید در چند روز اخیر راه ارتباطی حدود هزار روستا در استان اردبیل مسدود شده بود که با تلاش راهداران راه ۷۵۰ روستای استان اردبیل بازگشایی شده است.

وی با بیان اینکه بارش برف و کولاک در محورهای ارتباطی استان اردبیل تداوم دارد، افزود: همه محورهای اصلی درگیر بارش برف و کولاک هستند اما شدت این کولاک در شهرستان‌های گرمی، نیر و انگوت بیشتر بوده و همچنان بیش از ۳۰۰ راه روستایی مسدود است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل با اشاره به اینکه اولویت راهداران رسیدگی به وضعیت محورهای روستایی استان است، بیان کرد: در اکثر شهرستان‌ها ۷۰ درصد راه‌های روستایی باز است، به جز ۲ شهرستان گرمی و انگوت که به خاطر کولاک شدید امکان بازگشایی عملیاتی نشده بود اما از صبح امروز با فروکش کردن کولاک نیروهای راهداری در حال بازگشایی مسیرها هستند.

وثوقی ادامه داد: تمامی جاده‌های اصلی و فرعی استان برف‌روبی و بازگشایی شده و رفت و آمد در آنها در جریان است و با توجه به یک طرفه شدن و مسدود بودن محور گرمی – بیله‌سوار در شب گذشته با تلاش راهداران این مسیر امروز بازگشایی شد.

وی افزود: با توجه به شرایط نامساعد جوی از هم‌استانی‌ها درخواست داریم تا از سفرهای غیرضروری به شدت خودداری کنند و رعایت سرعت مطمئنه را مبنای کار قرار دهند که استفاده از زنجیر چرخ امری لازم و ضروری در این زمینه است و حتماً قبل از سفر با سامانه ۱۴۱ مرکز مدیریت اطلاعات راه‌ها و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل تماس گرفته و از آخرین وضعیت راه‌ها مطلع شوند.

کد خبر : 20971

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس