پنج شنبه ۲۷ مرداد ۱۴۰۱
تاریخ انتشار: پنج‌شنبه 17 مارس 2022 | 19:25 ب.ظ
مدیرکل تبلیغات اسلامی اردبیل:

فعالیت‌های فرهنگی جریان‌ساز در جامعه ضعیف است

فعالیت‌های فرهنگی جریان‌ساز در جامعه ضعیف است مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل گفت: تاکنون در باب فرهنگ کارهای مستمر و جریان‌ساز در جامعه به حد کافی انجام نشده و لازم است در مناسبت‌های ملی و مذهبی بویژه عید بزرگ نیمه‌شعبان، برنامه فاخر و جریان‌ساز توسط هیات‌های مذهبی اجرا شود.

حجت‌الاسلام قاسم جعفرزاده روز پنجشنبه در جلسه برنامه‌ریزی مراسم نیمه شعبان ، رسالت مهم هیات‌های مذهبی را جریان‌سازی فرهنگی و حفظ و حراست از فرهنگ ایرانی، اسلامی ذکر کرد و افزود: اگر هیات‌ها پای کار نباشند هیچ اداره و نهاد فرهنگی نمی‌تواند در کارها موفق باشد.

وی بر ضرورت توجه به مساله ظهور و مهدویت تاکید کرد و گفت: نهادینه‌سازی فرهنگ انتظار جامعه را از آسیب‌ها مصون می‌دارد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل ماه شعبان را فرصت آمادگی برای عبودیت خداوند در ماه رمضان برشمرد و اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین دلایل عظمت و قداست ماه شعبان، وجود اعیاد و ولادت ائمه معصومین (ع) بویژه عید نیمه شعبان در این ماه است.

حجت‌الاسلام جعفرزاده ادامه داد: بالاترین مصداق غفلت، فراموش کردن حضرت مهدی (ع) و کم‌رنگ شدن فرهنگ انتظار در جامعه است و این غفلت باعث بروز آسیب‌ها و کج رفتاری‌ها در جامعه می‌شود.

وی  امید به آینده را از فواید انتظار دانست و افزود: انتظار ظهور منجی عالم بشریت به انسان تحرک، پویایی، قوت، جرات و اراده حرکت داده و باعث نهراسیدن از دشمن است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل گفت: شاه کلید حرکت انقلاب اسلامی عمل به دستورات اسلام و ولی امر زمان است ، انقلاب اسلامی ایران با رشادت و اخلاص مردم مومن و متعهد به ثمر رسید و خون شهدا این درخت پربار را تنومند و سرافراز کرد.

وی بیان کرد: در چله انقلاب همگان باید در تحقق بیانیه گام دوم انقلاب و جهاد تبیین که فرامین ارزشمند مقام معظم رهبری در بصیرت‌افزایی و روشنگری آحاد جامعه است تلاش کنیم.

کارشناس فرهنگی بانوان تبلیغات اسلامی استان اردبیل نیز در این جلسه گفت: ۲۰ هیات مذهبی فعال بانوان در نقاط مختلف شهر اردبیل میزبان برنامه‌های سالروز میلاد حضرت مهدی موعود (عج) هستند.

سارا حقی اظهار کرد: هیات‌های مذهبی بانوان در ایام کرونا با تهیه بسته‌های معیشتی و توزیع در بین خانواده‌های نیازمند و آسیب‌دیده از کرونا، فعالیت انساندوستانه و امور خیریه را به معناوی واقعی کلمه به نمایش گذاشتند.

وی از ایجاد کارگاه‌های کوچک و زودبازده در هیات‌های مذهبی بانوان برای ایجاد اشتغال و کارآفرینی برای بانوان سرپرست خانوار خبر داد و گفت: هیات‌های مذهبی بانوان در مناطق حاشیه و محروم اردبیل در اقدامی خداپسندانه به صورت رایگان کلاس‌های آموزشی در رشته‌های مختلف قالیبافی ، خیاطی و چرم‌دوزی برای بانوان برگزار می‌کنند تا از این طریق بانوان به کسب و کار خانگی پرداخته و امرار معاش کنند.

کد خبر : 20950

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس