پنج شنبه ۲۷ مرداد ۱۴۰۱
تاریخ انتشار: جمعه 18 مارس 2022 | 19:17 ب.ظ
مدیرکل هواشناسی اردبیل:

بارش برف و باران تا هفته آینده/بهار امسال اردبیل زمستانی است

بارش برف و باران تا هفته آینده/بهار امسال اردبیل زمستانی است مدیرکل هواشناسی استان اردبیل گفت: بر اساس نقشه های هواشناسی بارش خفیف باران و برف در مناطق شمالی و مرکزی استان تا اواسط هفته آتی پیش بینی می شود.

سیاوش محمدی، به تشریح آخرین نقشه‌های هواشناسی در استان اردبیل پرداخت و اظهار کرد: بررسی آخرین نقشه‌های هواشناسی نشان دهنده تقویت جریانات شمالی است که با رطوبت خزری نیز همراه خواهد بود.

وی افزود: بر این اساس تا اواسط هفته آتی شاهد آسمانی ابری، وزش باد خزری (گاهی تند)، رخداد مه و بارش برف (در نوار شمالی استان بارش باران) خواهیم بود.

مدیرکل هواشناسی استان اردبیل با اشاره به اینکه اوج ناپایداری‌ها در نوار شمالی و نیز نوار شرقی استان خواهد بود گفت: بارش‌ها در نوار شمالی استان می‌تواند موجب آب گرفتگی معابر عمومی و سیلابی شدن مسیل های فصلی گردد.

محمدی تصریح کرد: در نواحی مرکزی و جنوبی استان بارش‌ها عموماً به شکل بارش خفیف برف خواهد بود.

وی به استقرار هوای زمستانی در استان اردبیل اشاره کرد و ادامه داد: طی مدت مذکور در مناطق مرکزی و جنوبی استان شاهد کاهش دما بویژه طی ساعات شبانه و صبحگاهی خواهیم بود.

مدیرکل هواشناسی استان اردبیل از احتمال اختلال در عملیات پروازی فرودگاه اردبیل به دلیل دید افقی کم و پایین بودن کف ابر خبر داد و افزود: دوشنبه (۱ فرودین ۱۴۰۱) از شدت ناپایداری‌ها موقتاً قدری کاسته خواهد شد.

کد خبر : 20941

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس