جمعه ۲۸ مرداد ۱۴۰۱
تاریخ انتشار: سه‌شنبه 15 مارس 2022 | 22:48 ب.ظ
معاون استاندار اردبیل:

کار موظفی کشور را به جایی نمی‌رساند/فقدان برکت در مدیر بی تفاوت

کار موظفی کشور را به جایی نمی‌رساند/فقدان برکت در مدیر بی تفاوت معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استاندار اردبیل گفت: کار موظفی در ادارات کشور را در ریل توسعه پیشرفت قرار نمی‌دهد و باید به تلاش جهادی روی آورد.

رضا قاسمیان ظهر سه شنبه در جلسه شورای اقامه نماز استان اردبیل اظهار کرد: مدیران بی تفاوت به نماز قطعاً از مدیریت خود خیر و برکتی نمی‌بینند و شایسته است در این جلسات معنوی و ارزشی مدیران حضور پرباری را داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: ما امروز غرق در آسیب‌های اجتماعی هستیم که این شرایط محصول کمبود و فقر معنویت است و بزرگترین راه حل در این زمینه گرایش به نماز و معنویت می‌باشد.

معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استاندار اردبیل از نماز به عنوان سپر در برابر وسوسه‌های شیطانی یاد کرد و گفت: مدیر و مسئولی که نماز نمی‌خواند فکر آلوده و طمع انگیز به جایگاه مسئولیت خود دارد و با نظارت بیرونی نمی‌توان اصلاحی را در این فرآیند انجام داد.

قاسمیان نماز را ابزار نظارت درونی دانست و بیان کرد: انسان با تعظیم در برابر عظمت الهی نه تنها شخصیت متعالی پیدا می‌کند بلکه از غیبت و تکبر نیز به دور خواهد بود.

وی ادامه داد: متأسفانه بسیاری از ادارات ما به محل غیبت و ترور شخصیت‌ها تبدیل شده و این جای تأسف است که بخش عظیمی از ساعات کار نیروهای اداری به دورهمی ها و غیبت‌های بی نتیجه می‌گذرد.

معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استاندار اردبیل با بیان اینکه گرایش به نماز به ویژه نماز جماعت فرد را از تکبر دور کرده و فضای معنوی در جامعه ایجاد می‌کند، افزود: ضروری است تا در تبیین و تبلیغ بسیاری از مسائل معنوی و فرهنگی با تولید محتوای مناسب از ظرفیت رسانه‌ها استفاده کنیم.

قاسمیان با انتقاد از وضعیت نامناسب تعداد زیادی از نمازخانه‌های بین راهی اظهار کرد: وضعیت ظاهری نمازخانه‌ها به حدی وحشتناک است که نه تنها روح به پرواز درنمی آید بلکه انسان از حضور در این فضاها دل چرکین می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: ما با کار اداری و الزام آور نمی‌توانیم اصلاحی را در این فرآیند انجام دهیم چرا که نهایت عشق یک کارمند رسیدن به ساعت ۱۴ ظهر است و بهتر است از ظرفیت نهادها و تشکل‌های مردمی جهادی در اصلاح این امور استفاده کنیم.

معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استاندار اردبیل ضرورت بکارگیری ابزارهای نوین را در جنگ نرم شروع شده از سوی دشمنان یادآور شد و بیان کرد: در کنار تولید محتوا باید آموزش نماز از مدارس شروع شده و ما بتوانیم بخش عظیمی از کارها را بدون تکیه بر منابع مالی انجام دهیم.

قاسمیان با تاکید بر ضرورت تخصیص اعتبار برای فعالیت‌های فرهنگی و تعمیق و گسترش نماز گفت: جشنواره‌ها باید عمق بخشی را در کنار نشر و گسترش پیام‌های قرآنی به همراه داشته باشند تا ما بتوانیم شعائر دینی را بسط دهیم.

وی در پایان تصریح کرد: بهتر است در کنار بسته‌های معیشتی مومنانه بسته‌های معنوی نیز در استان توزیع شود که برای این کار با هدف حمایت از روحیه معنوی سجاده، تقویت جسمی توپ و تقویت فکری نیز کتاب به عنوان هدیه در نظر گرفته شود.

کد خبر : 20910

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس