پنج شنبه ۲۷ مرداد ۱۴۰۱
تاریخ انتشار: دوشنبه 7 مارس 2022 | 16:15 ب.ظ
فرماندار شهرستان نیر:

تدوین شناسنامه برای توسعه روستاهای شهرستان نیر ضروری است

تدوین شناسنامه برای توسعه روستاهای شهرستان نیر ضروری است فرماندار شهرستان نیر با اشاره به نبود اطلاعات درست و کامل از ظرفیت‌های روستاهای این شهرستان، گفت: شناسنامه روستایی شهرستان با هدف برنامه‌ریزی جهت توسعه این مناطق تدوین می‌شود.

شهرام محمدی اظهار داشت: تدوین شناسنامه روستایی برای برنامه‌ریزی در جهت حل مشکلات روستاهای شهرستان و اولویت‌بندی اجرای پروژه ها ضروری است.

وی افزود: در گذشته هیچ‌گونه اطلاعاتی در حوزه روستاهای شهرستان نیر در دست نبوده و برهمین اساس، تاکنون در زمینه توسعه روستاها گام موثری برداشته نشده است.

محمدی ادامه داد: تمام اطلاعات مربوط به تاریخ، جغرافیا، اماکن خدماتی، سیاحتی، مذهبی، امنیتی و بانک دانش آموختگان روستاهای شهرستان در شناسنامه فوق جمع آوری می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: تهیه شناسنامه روستایی نیر فرصتی است تا امکان بهره مندی بیشتر از ظرفیت ها و پتانسیل های روستا و آشنایی با توانمندی و قابلیت های روستایی در این حوزه فراهم بشود.

سرپرست فرمانداری نیر در ادامه از اختصاص ۳۰۰ میلیون تومان اعتبار برای اجرای طرح هادی روستا گللی خبر داد و گفت: به محض مساعد شدن شرایط آب و هوایی علاوه بر اجرای طرح هادی راه روستایی این مسیر نیز زیرسازی خواهد شد.

وی همچنین از اجرای عملیات گازرسانی به این روستا از ابتدای سال آینده خبر داد و به رفع مشکل آنتن‌دهی موبایل و تلفن ثابت قول مساعد داد.

فرماندار شهرستان نیر همچنین با اشاره به رهاسازی بچه ماهی در دریاچه سد خاکی روستای صایین از توابع بخش کورائیم شهرستان نیر برای اولین بار در روزهای آتی افزود: هدف از این کار افزایش تولید گوشت، افزایش مصرف سرانه ماهی، اشتغالزایی، حفظ ذخایر آبی و بارور کردن آب کشاورزی از مواد مغذی است.

کد خبر : 20855

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس