پنج شنبه ۲۷ مرداد ۱۴۰۱
تاریخ انتشار: یکشنبه 6 مارس 2022 | 12:26 ب.ظ
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اردبیل:

سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری آبی استان اردبیل توسعه می‌یابد

سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری آبی استان اردبیل توسعه می‌یابد مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اردبیل گفت: سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری آبی با هدف جهش تولید و ایجاد اشتغال در این استان توسعه می‌یابد.

 علی حیدری اناری روز یکشنبه در سومین جلسه شورای مشاوران جوان اردبیل افزود: با ابلاغ شیوه‌نامه اجرایی فعالیت‌های گردشگری و تفریحی در منابع و تاسیسات آبی که در جهت اجرای سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی و پس از توافق ۲ وزارتخانه نیرو و میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی صورت گرفته فعالیت‌های گسترده‌ای از سوی شرکت آب منطقه‌ای اردبیل برای ترغیب و تشویق سرمایه‌گذاران حوزه گردشگری آبی آغاز شده است.

وی  گفت: در سال‌های گذشته به این موضوع توجه کمی شده  و شرکت آب منطقه ای اردبیل برای سال آینده بعنوان یکی از رویکردهای اصلی این موضوع را مدنظر قرار خواهد داد.

حیدری اناری با اشاره به ظرفیت بالای استان در بحث منابع و تاسیسات آبی اظهار کرد: با وجود ذخایر ارزشمند منابع آب در استان و ظرفیت‌های کم نظیر آب های گرم معدنی در سطح استان، باید برنامه ریزی مدونی جهت توسعه گردشگری آبی در استان بعمل آید و شرکت آب منطقه ای اردبیل از هرگونه سرمایه گذاری در این بخش استقبال می کند.

وی با اشاره به اعلام فراخوان شرکت آب منطقه ای اردبیل به منظور جذب سرمایه گذار برای توسعه گردشگری آبی در منابع و تاسیسات آبی استان بیان کرد: بدون تردید یکی از راههای توسعه گردشگری در استان توجه به ظرفیت بالای منابع آب در استان است و راه برای سرمایه گذاری در این بخش هموار شده است.

حیدری اناری همچنین عملیاتی نمودن پیشنهادها و ایده‌های مختلفی که در شورای مشاوران جوان مطرح می شود را به عنوان یک پیشران برای برنامه های توسعه ای شرکت دانست.

در این جلسه اهداف، چالش ها و عارضه های بهره برداری و نگهداری از شبکه های آبیاری و زهکشی و تجربیات جهانی در خصوص گردشگری آبی و ارائه الگوهای قابل بومی سازی در ایران مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در استان اردبیل ۱۰ سد بزرگ و ۴۲ سد کوچک احداث شده است که در بیشتر آنها زمینه سرمایه‌گذاری گردشگری آبی وجود دارد.

کد خبر : 20849

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس