جمعه ۲۸ مرداد ۱۴۰۱
تاریخ انتشار: جمعه 25 فوریه 2022 | 23:13 ب.ظ
آموزش و پرورش استان اردبیل:

فعالیت مدارس اردبیل هفته آینده حضوری و غیرحضوری خواهد بود

فعالیت مدارس اردبیل هفته آینده حضوری و غیرحضوری خواهد بود آموزش و پرورش استان اردبیل اعلام کرد: براساس اعلام ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا، فعالیت مدارس درهفته آینده در این استان در برخی مناطق به صورت حضوری و در مناطق پرخطر غیرحضوری خواهد بود.

براساس بررسی‌های اعضای ستاد پیشگیری و مقابله با کرونای استان و در راستای کنترل پیک ششم، در مدارس شهری اردبیل، پارس‌آباد و مشکین‌شهر تمامی مقاطع تحصیلی به صورت غیرحضوری از طریق شبکه شاد فعالیت خواهند کرد.

همچنین در مدارس شهری بقیه شهرستان‌ها به صورت ترکیبی هم حضوری با گروه بندی و رعایت پروتکل‌ها و هم غیرحضوری از طریق شبکه شاد فعالیت آموزشی انجام خواهد گرفت.

روابط عمومی آموزش و پرورش اردبیل اعلام کرد که مدارس روستایی و عشایری استان نیز با رعایت پروتکل‌های بهداشتی به صورت حضوری فعال خواهند بود.

به گزارش ایرنا، در شبانه روز گذشته شش تن از بیماران بستری در مراکز درمانی استان بر اثر بیماری کووید- ۱۹ جان خود را از دست دادند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل روز جمعه اعلام کرد که با فوت این تعداد، مجموع جان‌باختگان بیماری کووید- ۱۹ در استان اردبیل طی دو سال گذشته به دو هزار و ۶۸۷ نفر افزایش یافت.

دکتر علی محمدیان اردی افزود: طی شبانه روز گذشته ۴۷ بیمار جدید در مراکز درمانی این استان بستری شده و با بهبودی ۵۴ بیمار، مجموع بستری‌های کووید- ۱۹ در بیمارستان‌ها به ۲۵۴ نفر کاهش یافت.

به گفته وی‌، ۵۰ نفر از  بیماران بستری در بیمارستان‌های استان در بخش‌های ویژه تحت مراقبت قرار دارند.

او کاهش جزئی شمار بستری روزانه و مجموع مبتلایان کرونا در استان اردبیل طی چند روز گذشته را نشان دهنده اثرگذاری مثبت واکسیناسیون دانست و گفت: احتمال افزایش شمار مبتلایان به کرونا در استان همچنان وجود دارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل با هشدار نسبت به احتمال اوج‌گیری شیوع بیماری کووید -۱۹ در استان اردبیل طی روزهای آینده افزود: آمار مراجعان به مراکز درمانی در سطح استان همچنان بالاست.

وی اضافه کرد: هم‌اکنون شهرستان مشکین‌شهر، اردبیل و پارس‌آباد در وضعیت قرمز، شهرستان نیر، سرعین، خلخال و اصلاندوز در وضعیت نارنجی و شهرستان گرمی، بیله‌سوار، نمین و کوثر نیز در وضعیت زرد شیوع کرونا قرار دارند./ایرنا

کد خبر : 20818

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس