جمعه ۲۸ مرداد ۱۴۰۱
تاریخ انتشار: جمعه 25 فوریه 2022 | 23:03 ب.ظ
امام جمعه اردبیل:

ساخت و ساز در حریم «شورابیل» را تخریب خواهیم کرد

ساخت و ساز در حریم «شورابیل» را تخریب خواهیم کرد نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل گفت: هرگونه ساخت و ساز در حریم دریاچه طبیعی شورابیل را با دست خودم تخریب خواهم کرد.

آیت‌الله سید حسن عاملی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شهر اردبیل اظهار کرد: نباید در حریم برکه‌های طبیعی ساخت و سازی صورت بگیرد چرا که زیبایی یک شهر به عواملی بسته است که از جمله برکه‌ها مخصوصاً اگر برکه، برکه طبیعی باشد.

آیت‌الله عاملی تصریح کرد: خدای متعال ۲ برکه طبیعی به شهر ما داده یکی دریاچه شورابیل و دیگری قوری گل که ساخت و ساز در حریم این برکه‌ها ظلم بزرگ به شهر، اهالی شهر و نشان غباوت و بلادت در حفظ امانت است که در این زمینه فقط اداراتی که قدرت بیشتری دارند گاهی از ترس و خوف و واهمه مسئولان استفاده می‌کنند و مجوز می‌گیرند.

وی گفت: من اینجا با صراحت اعلام می‌کنم هر اداره‌ای داخل رینگ شورابیل ساخت و ساز کند من با دست خودم آن را تخریب خواهم کرد.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل افزود: اگر داخل رینگ اداره‌ای اقدام به ساخت و ساز کرد، در لزوم تخریب آن تردیدی به خود راه ندهید که من در این عمل مقدس کنار شما خواهم بود.

آیت‌الله عاملی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: یکی از ادارات که پول هنگفت پروانه هم داده بود و حتی خواست کلنگ بزند اما با درک اشتباه و ناراحتی اینجانب از تصمیم خود برگشت که صمیمانه تشکر می‌کنم.

وی اضافه کرد: شهردار و شورای شهر حواس خود را جمع کنند و اجازه احداث در رینگ شورابیل را ندهند و اگر تحت فشار بودند حتماً استعفا بدهند اما امضا ندهند.

آیت‌الله عاملی بیان کرد: از شهردار و شورای شهر می‌خواهم اگر مجوزی در داخل رینگ صادر کرده‌اند سریعاً ابطال آن را اعلام کنند.

امام جمعه اردبیل در خطبه‌های نماز با اشاره به اینکه در تمامی جنگ‌ها و خونریزی‌های جهانی، عامل اصلی فتنه‌انگیزی‌ها اسرائیل است، ادامه داد: با کمال تأسف کره زمین شاهد جنگ‌های بسیار ویرانگر بوده و میلیون‌ها انسان جان خود را از دست داده‌اند.

وی در ادامه سخنان خود اظهار کرد: در زمان ما یکی از عوامل اصلی جنگ جرثومه فساد و غصب اسرائیل است که بیش از ۷۰ سال است که خون می‌ریزد، یک جنگ بسیار خطرناک نیز این هفته اتفاق افتاد و روسیه به اوکراین حمله کرد که پوتین در صدد محک زدن اراده آمریکا، اروپا و تست میزان شجاعت آنها بود و حالا یقین کرد که آنها جرأت حرکت ندارند و بنابراین در آینده جدی‌تر عمل خواهد کرد.

آیت‌الله عاملی تصریح کرد: قطعاً این مسئله چین را نیز بیدار کرد و از این به بعد ممکن است تایوان را که ادعای ارضی بر آن دارد به راحتی به خود ضمیمه کند.

وی گفت: آمریکا و اروپا تصمیم گرفتند با حمله سایبری و قطع ضروریات زندگی در روسیه و با تحریم‌های وحشتناک به جنگ روسیه بروند که اگر موفق شوند پس شاه‌کلید دنیا دست آمریکا و اروپاست و اگر موفق نشوند برای تک قطبی بودن دنیا باید فاتحه خواند به همین جهت در آینده نزدیک در تعیین سرنوشت دنیا بسیار مهم خواهد بود.

امام جمعه اردبیل افزود: حادثه اوکراین حادثه ساده‌ای نیست، روسیه مدام به آمریکا و خلفا آمریکا دندان تیز می‌کند که حواس خود را جمع کنید، من قدرت اتمی هستم فرانسه نیز به نیابت از اروپا و آمریکا روسیه را تهدید کرد که حواس خود را جمع کن که ناتو یک پیمان هسته‌ای است.

آیت‌الله عاملی در ادامه خاطر نشان کرد: اگر یک طرف ذره‌ای دیوانگی کند دنیا به آتش کشیده می‌شود و میلیاردها انسان جان خود را از دست می‌دهند، سلاح هسته‌ای معاصر از حیث تخریبی با سلاح هسته‌ای گذشته بسیار متفاوت است اگر سلاح هسته‌ای جدید به کار گرفته شوند نه تنها انسان‌ها جان خود را از دست می‌دهند بلکه احتمالاً زمین قابلیت سکونت را از دست خواهد داد.

وی با تاکید بر اینکه آمریکا قابل اعتماد نیست، اضافه کرد: این حادثه برای رؤسای بعضی از کشورهای عربی که به خاطر بیگانگی با ملت خودشان آمریکا و اروپا را برای خودشان تکیه‌گاه گرفته‌اند، بسیار آموزنده است و اوکراین با اعتماد به آمریکا در برابر روسیه ایستاد اما بایدن و ناتو با صراحت اعلام کردند که هیچ‌گاه برای اوکراین نیرو نمی‌فرستند.

امام جمعه اردبیل بیان کرد: قطعاً در آینده نیز اسرائیل از طرف روسیه گرفتاری‌های بزرگ دیگری مخصوصاً در سوریه خواهد داشت که این حادثه برای ما نیز پیام بزرگی دارد و آن اینکه هر کشوری زمانی روی پای خود خواهد ایستاد که اقتدار ملی شایسته‌ای داشته باشد.

کد خبر : 20809

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس