جمعه ۲۸ مرداد ۱۴۰۱
تاریخ انتشار: پنج‌شنبه 24 فوریه 2022 | 20:21 ب.ظ
استاندار اردبیل:

راه آهن اردبیل به پارس آباد متصل می‌شود

راه آهن اردبیل به پارس آباد متصل می‌شود استاندار اردبیل گفت: طرح اتصال خط آهن اردبیل به پارس آباد مغان در ردیف اعتباری بودجه قرار گرفته و اجرای آن در دستور کار است.

 سید حامد عاملی روز پنجشنبه در جلسه کارگروه توسعه صادرات اردبیل اظهار کرد: در کنار این طرح همچنین بارانداز ریلی پارس‌آباد با هدف توسعه مراودات اقتصادی و تجاری با جمهوری آذربایجان راه اندازی خواهد شد.

وی اافزود: در ادامه امکان اتصال خط آهن پارس آباد به جمهوری آذربایجان در صورت برنامه‌ریزی و قطعی شدن عملیات اجرایی آن می‌تواند در طول ۲ سال فراهم شود.

استاندار اردبیل گفت: با توجه به اهمیت ایجاد بارانداز ریلی پارس‌آباد و انجام مطالعات اتصال راه آهن اردبیل به پارس آباد، اجرای این طرح می‌تواند در افزایش و سهولت مناسبات تجاری ایران و دسترسی به کشورهای منطقه قفقاز موثر باشد.

عاملی ادامه داد:قابلیت‌های ویژه این استان در تجارت خارجی و دیگر بخش‌ها مشهود است و اردبیل ظرفیت لازم برای بسط و گسترش مناسبات اقتصادی با روسیه را  نیز دارد.

وی با اشاره به ظرفیت‌های کشاورزی، صنایع تبدیلی و گردشگری استان اردبیل بیان کرد: ما خواستار گسترش همکاری‌های تجاری، کشاورزی و اقتصادی با روسیه هستیم و این امر در آینده‌ای نزدیک محقق خواهد شد.

استاندار اردبیل با بیان اینکه میزان محصولات تولیدی کشاورزی در استان از رتبه‌های بالایی در کشور برخوردار است، گفت: با توجه به مرز مشترک ۳۸۲ کیلومتر استان اردبیل با جمهوری آذربایجان ، بحث ترانزیت کالا و محصولات کشاورزی به آذربایجان و روسیه از اهمیت بالایی برخوردار است.

عاملی به موضوع همکاری روسیه به لحاظ تامین منابع در پروژه‌های دارای توجیه اشاره کرد و افزود: در صورت وجود شرایط و قابل قبول بودن طرح توجیهی می‌توان از ظرفیت‌های روسیه در این راستا نیز استفاده کرد.

وی با پیشنهاد برگزاری کمیسیون مشترک اقتصادی بین استان اردبیل و روسیه اظهار کرد: با برگزاری منظم این کمیسیون می‌توان از ظرفیت‌های ۲ طرف در جهت گسترش مناسبات تجاری و اقتصادی بهره برد.

کد خبر : 20802

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس