پنج شنبه ۲۷ مرداد ۱۴۰۱
تاریخ انتشار: پنج‌شنبه 24 فوریه 2022 | 10:17 ق.ظ
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان اردبیل:

خیران کتابخانه ساز استان اردبیل به افزایش فضای مطالعه کمک کرده‌اند

خیران کتابخانه ساز استان اردبیل به افزایش فضای مطالعه کمک کرده‌اند مدیرکل کتابخانه های عمومی استان اردبیل گفت: مشارکت خیرین در ساخت کتابخانه موجب افزایش فضای مطالعه کتاب در این استان شده است.

پروانه رضا قلی زاده  روز پنجشنبه درجلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی خلخال به رونق نهضت کتابخانه سازی توسط خیرین در استان اردبیل اشاره کرد و افزود:  در سال های اخیر ساختمان هفت باب کتابخانه عمومی توسط موسسه‌ها  و افراد خیر احداث یا تجهیز شده است.

او اظهارکرد: کتابخانه مرکزی شهر گرمی که با مشارکت مالی بنیاد علوی احداث شده و هم اکنون در مراحل پایانی کار است روز ۱۷ اسفند ماه امسال و همزمان با سالروز تاسیس نهاد کتابخانه های عمومی  مورد بهره برداری قرار می‌گیرد .

وی با قدردانی از اقدام فرهنگی  آقای محمد خیراندیش  در احداث کتابخانه عمومی در روستای تکله از توابع شهرستان پارس آباد اظهار کرد: این کتابخانه در فضائی بالغ بر ۴۷۰ متر مربع و با زیر بنای ۱۵۰ متر مربع و  با ۱۰ میلیارد ریال اعتبار احداث شده و با توجه به اتمام مراحل ساختمانی این پروژه فرهنگی، هماهنگی های لازم با نهاد کتابخانه های عمومی کشور به منظور تجهیز و بهره برداری از آن تا پایان سال انجام شده است.
او گفت: هرنوع هزینه کرد در حوزه  فرهنگی سرمایه‌گذاری برای آینده محسوب می‌شود و در این خصوص توسعه فضاهای کتابخانه‌های  عمومی به عنوان مراکز تولید علم و ارتقای دانش و آگاهی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان اردبیل با اشاره به نگرانی دارندگان نسخ خطی قدیمی از بیم از بین رفتن آثار خطی ، از آمادگی کتابخانه مرکزی شهر اردبیل برای نگهداری این نسخ  خبر داد و اظهارکرد: محل نگهدای نسخ خطی در این کتابخانه استاندارد بوده و به صورتی طراحی شده و از هرگونه آسیب  به آنها  جلوگیری می‌شود .

رضا قلی زاده از خلخال به عنوان سرآمد شهرهای فرهنگی استان اردبیل یاد کرد و افزود: فعالیت شایسته نویسندگان کتاب این شهرستان و تنوع اجرای برنامه‌های فرهنگی مرتبط با کتاب و مطالعه این شهرستان را در مباحث فرهنگی متمایز از سایر مناطق استان کرده است.

وی با تاکید بر توسعه فضای کتابخانه در روستاهای خلخال از جمله روستای باستانی شال در بخش شاهرود و روستای هدف گردشگری برندق واقع در بخش خورش رستم این شهرستان گفت: کتابداران روستایی خلخال همه ساله عنوان برترکتابخانه داران استان و کشور را به خود اختصاص داده‌اند و امسال نیز کتابخانه دار نمونه کشور از بین کتابخانه داران روستایی این شهرستان انتخاب شد./ایرنا

کد خبر : 20799

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس