پنج شنبه ۲۷ مرداد ۱۴۰۱
تاریخ انتشار: پنج‌شنبه 24 فوریه 2022 | 20:10 ب.ظ
مدیرکل هواشناسی اردبیل:

بارش باران و برف از روز جمعه در استان اردبیل آغاز خواهد شد

بارش باران و برف از روز جمعه در استان اردبیل آغاز خواهد شد مدیرکل هواشناسی استان اردبیل گفت: با ورود سامانه بارشی به استان از ظهر روز جمعه، شاهد بارش باران در مناطق مرکزی و بارش برف در مناطق جنوبی و منتهی به مناطق کوهستانی خواهیم بود.

سیاوش محمدی، به تشریح آخرین وضعیت نقشه‌های هواشناسی در استان اردبیل پرداخت و اظهار کرد: بر اساس نقشه‌های هواشناسی، طی امروز تا ظهر فردا شرایط جوی پایدار بوده و ضمن صاف بودن آسمان، وزش باد ملایم و دمای هوا روند افزایشی خواهد داشت.

وی افزود: از حوالی ظهر فردا سرعت وزش باد افزایش یافته و در برخی از مناطق بویژه در مناطق مرکزی با سرعت تند تا نسبتاً شدید انتظار می‌رود.

مدیرکل هواشناسی استان اردبیل از ورود سامانه جدید بارشی به استان اردبیل خبر داد و گفت: از عصر فردا با ورود سامانه بارشی به استان، آسمان ابری شده و در برخی مناطق بارش باران آغاز می‌شود.

محمدی با اشاره به اینکه این سامانه بارشی تا روز یکشنبه در استان تداوم خواهد داشت بیان کرد: طی این مدت آسمان غالباً نیمه ابری تا ابری گاهی توأم با بارش باران و برف پیش بینی می‌شود.

وی تمرکز بارش‌ها را بیشتر در مناطق جنوبی و نواحی منتهی به کوهستان سبلان اعلام کرد و افزود: روز شنبه به دلیل کاهش نسبی دمای هوا در مناطق کوهستانی و بخش‌هایی از جنوب استان بارش برف را شاهد خواهیم بود.

مدیرکل هواشناسی استان اردبیل تصریح کرد: با خروج این سامانه از استان، روزهای دوشنبه و سه شنبه هفته آینده جوی پایدار با آسمانی صاف تا نیمه ابری خواهیم داشت.

کد خبر : 20787

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس