جمعه ۲۸ مرداد ۱۴۰۱
تاریخ انتشار: چهارشنبه 23 فوریه 2022 | 19:52 ب.ظ
سفیر ایران در روسیه:

خواهرخواندگی اردبیل با ساراتوف/بازارهای روسیه سودآور است

خواهرخواندگی اردبیل با ساراتوف/بازارهای روسیه سودآور است سفیر ایران در روسیه گفت: با توجه به ظرفیت‌های مشترک ساراتوف روسیه و استان اردبیل تلاش می‌کنیم تا رابطه خواهرخواندگی این دو شهر به انجام برسد.

کاظم جلالی در نشست ویدئوکنفرانسی با رئیس و اعضای اتاق بازرگانی استان اردبیل در جلسه توسعه صادرات اظهار کرد: با خواهرخواندگی این دو شهر به راحتی می‌توانیم ارتباطات تجاری و حضور هیئت‌های اقتصادی دو استان را تقویت کرده و تعاملات بین المللی را افزایش دهیم.

وی ضرورت راه اندازی پنجره واحد برای صادرات با کشور روسیه را یادآور شد و خاطرنشان کرد: این کار در کنار جلوگیری از ورود صادرکنندگان غیرتخصصی زمینه توسعه ارتباطات تجاری و مراودات ایران با روسیه را با مشارکت بخش خصوصی و تجار فعال و متخصص مهیا می‌کند.

سفیر ایران در روسیه بازار این کشور را متنوع و در عین حال گسترده توصیف کرد و گفت: سفر اخیر رئیس جمهور کشورمان به روسیه زمینه افزایش حجم تجارت خارجی را فراهم کرده و یک استراتژی هوشمند را در تقویت روابط ایران و روسیه شکل داده است.

جلالی افزود: استان اردبیل با داشتن توانمندی‌های متعدد فرصت گسترش مناسبات با روسیه را مهیا کرده و با توجه به میزان بالای واردات در روسیه می‌توانیم در این کشور با حضور تجار توانمند حضور قوی و مؤثری را داشته باشیم.

وی بیان کرد: استان اردبیل ظرفیت‌های ممتاز گردشگری و کشاورزی دارد که به نظر می‌رسد با مشارکت بخش خصوصی توسعه صنایع تبدیلی و تکمیلی می‌تواند تنوع صادرات به آسیای میانه و روسیه را مهیا و فراهم کند.

سفیر ایران در روسیه تصریح کرد: قرار است در کنار اتصال راه آهن کشورمان از طریق استان اردبیل به جمهوری آذربایجان و خط ریلی آسیای میانه بارانداز ریلی نیز راه اندازی شود که این امر می‌تواند شرایط مناسب صادرات و تجارت بین المللی را برای تجار و بازرگانان به وجود آورد.

جلالی حل مشکلات گمرکی را گامی جدی در حمایت از صادرکنندگان دانست و گفت: مرزهای این استان باید به تناسب خدمات گمرکی مجهز به امکانات جدید باشد تا ما بتوانیم از این امکانات و ظرفیت‌ها بیشتر و بهتر استفاده کنیم.

کد خبر : 20769

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس