جمعه ۲۸ مرداد ۱۴۰۱
تاریخ انتشار: دوشنبه 21 فوریه 2022 | 14:26 ب.ظ
سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل:

تعاونی های استان اردبیل امسال ۱۱ میلیون دلار کالا صادر کردند

تعاونی های استان اردبیل امسال ۱۱ میلیون دلار کالا صادر کردند سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل اعلام کرد: شرکت‌های تعاونی استان اردبیل طی سال جاری ۱۱ میلیون دلار کالای تولیدی خود را به مقصد کشورهای منطقه صادر کردند.

بهروز رحیم‌زاده شب در جمع تعاونگران استان اردبیل گفت: محصولات این شرکت‌های تعاونی به کشورهای مختلف از جمله آلمان، روسیه، قطر، ترکیه، عراق، پاکستان، افغانستان و جمهوری آذربایجان صادر شده است.

وی بیان کرد: با توجه به استقرار سامانه ثبت تعاونی کشور از نیمه دوم سال، انجام کلیه مراحل تشکیل تعاونی‌ها و اتحادیه‌ها از طریق این سامانه بدون نیاز به مراجعه متقاضیان به ادارات و به صورت خدمت الکترونیکی انجام می‌شود.

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل بخش اقتصادی تعاون را مسیر اصلی مردمی کردن اقتصاد کشور در شرایط فعلی دانست و اظهار کرد: تجمیع سرمایه‌های اندک برای فعالیت اقتصادی و در نتیجه رونق تولید به خصوص در مناطق کم برخوردار از اهداف اصلی تعاون است.

وی افزود: در راستای مردمی سازی اقتصاد و تحقق سهم بخش تعاون از اقتصاد کشور، تعداد یک هزار و ۹۴۱ شرکت تعاونی با ایجاد فرصت شغلی برای ۱۶ هزار و ۵۹۴ نفر در سطح استان اردبیل در حال فعالیت اقتصادی است.

رحیم زاده همچنین گفت: طی یکسال گذشته تعداد ۷۲ شرکت تعاونی با ایجاد فرصت شغلی برای ۷۲۷ نفر در سطح استان اردبیل راه‌اندازی شده و تعداد ۱۲ شرکت تعاونی راکد نیز با تغییر موضوع فعالیت، تغییر اعضای هیات مدیره و تزریق تسهیلات فعال شده است.

کد خبر : 20742

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس