پنج شنبه ۲۷ مرداد ۱۴۰۱
تاریخ انتشار: شنبه 19 فوریه 2022 | 12:35 ب.ظ
مدیرکل بهزیستی استان اردبیل :

مددجویان بهزیستی اردبیل اطلاعات خود را در مراکز مثبت زندگی ثبت کنند

مددجویان بهزیستی اردبیل اطلاعات خود را در مراکز مثبت زندگی ثبت کنند مدیرکل بهزیستی استان اردبیل از آغاز فرایند ثبت اطلاعات خانواده‌های زیر پوشش بهزیستی و مددجویان این استان در مراکز مثبت زندگی خبر داد.

 بهزاد ستاری در این زمینه بیان کرد: همه مددجویان و مستمری‌بگیران زیر پوشش بهزیستی استان اردبیل با مراجعه به ۴۳ مرکز مثبت زندگی می‌توانند ثبت اطلاعات خود را انجام دهند.

وی افزود: این مراکز به عنوان بازوان اجرایی بهزیستی در محله‌ها هستند که خدمات پایه‌ای و سطح یک را ارایه می‌کنند و امید می‌رود تا پایان سال‌جاری ۶ مرکز دیگر هم به این تعداد اضافه شود.

مدیرکل بهزیستی استان اردبیل اظهار کرد: بر اساس مصوبه مجلس شورای اسلامی، خانوارهای زیر پوشش بهزیستی و همچنین مشترکان با مصرف پایین برق، گاز و آب می‌توانند از این خدمات به صورت رایگان استفاده کنند.

وی اضافه کرد: برای اقشاری که خدمات غیرمستمر دریافت می‌کنند نیز ثبت اطلاعات انجام می‌شود تا در صورت احراز شرایط از خدمات رایگان آب، برق و گاز برخوردار شوند.

با گذشت ۱۱ ماه از مصوبه مجلس مبنی بر رایگان بودن بها مصرفی آب، برق و گاز به میزان مشخص و دریافت انشعابات برای هر مددجو به صورت رایگان هنوز این مصوبه از سوی دستگاه‌های ذی‌ربط به اجرا درنیامده است.

از بعد خانوار در مجموع ۵۸ هزار نفر در استان اردبیل تحت پوشش بهزیستی قرار دارند و در حال حاضر از ۳۸ هزار پرونده موجود در بهزیستی این استان حدود ۳۲ هزار توانخواه از خدمات غیرنقدی، حمایتی و مستمری استفاده می‌کنند./ایرنا

کد خبر : 20715

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس