پنج شنبه ۲۷ مرداد ۱۴۰۱
تاریخ انتشار: پنج‌شنبه 17 فوریه 2022 | 13:43 ب.ظ
مدیرکل راهداری اردبیل عنوان کرد؛

فعالیت ۱۷۰ سامانه هوشمند در جاده های استان اردبیل

فعالیت ۱۷۰ سامانه هوشمند در جاده های استان اردبیل مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای استان اردبیل از فعالیت ۱۷۰ سامانه هوشمند در جاده‌های استان خبر داد.

 کلیم اله وثوقی در بازدید از سامانه‌های هوشمند محور اردبیل-مشکین شهر اظهار کرد: هوشمندسازی محورهای مواصلاتی استان از جمله برنامه‌های مهم اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل است که در این راستا همزمان با سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ۶ سامانه تردد شماری، ۱۶ سامانه ثبت تخلفات عبور و مرور سرعت و تابلو پیام متغیر (VMS) در محور اردبیل -آستارا راه اندازی و نصب شد.

وی افزود: در کنار اقدامات مستمر راهداران در نگهداری راه‌ها و ارتقای ایمنی جاده‌ها، وجود سامانه‌های هوشمند نیز می‌تواند نقش بسزایی در کاهش تصادفات، افزایش ایمنی، رعایت قوانین راهور و ایجاد نظم ترافیکی راه‌ها ایفا کند.

دبیر کمیسیون مدیریت اجرایی ایمنی حمل و نقل استان اردبیل تصریح کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون ثبت بیش از ۱۶ میلیون تخلف عدم رعایت فاصله طولی در استان به ثبت رسیده که محورهای اردبیل آستارا – اردبیل نیرو اردبیل مغان بیشترین تخلف را داشته اند.

وثوقی با بیان اینکه در ۱۰ ماه گذشته ۹ میلیون تردد در مبادی ورودی و خروجی استان به ثبت رسیده یادآور شد: بیش از ۴۴۷ هزار تخلف جهت اعمال قانون به پلیس راه کشور ارسال شده است.

عضو شورای ترافیک استان اردبیل با اشاره به فعالیت ۵۰ سامانه ثبت تخلفات عبور و مرور سرعت گفت: در مدت یاد شده بیش از ۵ میلیون تخلف سرعت غیرمجاز در جاده‌های استان ثبت شده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل محورهای قره آغاج بران در محور اردبیل پارس آباد، مشکین شهر کنگرلو، گرمی بیله سوار، پارس آباد جعفرآباد و پارس آباد اصلاندوز را دارای بیشترین تخلف سرعت غیرمجاز عنوان کرد.

وی فعالیت ۷۴ سامانه تردد شماری در محورهای مواصلاتی استان اردبیل را خاطرنشان کرد و ادامه داد: یک میلیون و ۲۳۰ تردد سبقت غیرمجاز نیز در استان به ثبت رسیده که محورهای آستارا اردبیل محدوده گردنه حیران، اردبیل آبی بیگلو و خلخال سرچم دارای بیشترین تخلف هستند.

کد خبر : 20705

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس