پنج شنبه ۲۷ مرداد ۱۴۰۱
تاریخ انتشار: پنج‌شنبه 17 فوریه 2022 | 13:31 ب.ظ
دبیر ستاد تسهیل و رفع موانع تولید:

۱۲ هزار واحد تولیدی در کشور راکد و نیمه فعال است

۱۲ هزار واحد تولیدی در کشور راکد و نیمه فعال است دبیر ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور گفت: ۱۲ هزار واحد تولیدی و صنعتی در کشور راکد و نیمه فعال هستند که در تلاش هستیم احیا و بازگرداندن آنها به چرخه تولید تسریع شود.

 صدیف بیگ زاده در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید اردبیل اظهار کرد: کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در کشور به ریاست وزیر صنعت، معدن و تجارت و در استان‌ها نیز با مدیریت استانداران برگزار می‌شود تا تصمیمات عملیاتی در حل مشکلات سرمایه گذاران و تولیدکنندگان گرفته شود.

وی تصمیمات ستاد تسهیل را لازم الاجرا اعلام و خاطرنشان کرد: اگر این تصمیمات خلاف قوانین مطرح نباشد در صورت مغایرت با بخشنامه‌ها و آئین نامه‌ها نیز قابلیت اجرا داشته و لازم الاجرا خواهد بود.

دبیر ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور گفت: این امر نشان از قوت و قدرت مصوبات ستاد تسهیل است که در سطح کشور و استان‌ها سعی بر این است تا تک تک این مصوبات به صورت کامل اجرایی شده و شکل عملیاتی به خود بگیرد.

بیگ زاده بیان کرد: در گام بعدی اگر این مصوبات خارج از اختیارات استان‌ها باشد از طریق پیگیری‌های ملی مصوبات قالب عملیاتی به خود می‌گیرد تا با همکاری وزارتخانه‌ها و بانک‌های عامل زمینه اجرای این مصوبات را شاهد باشیم.

وی تصریح کرد: از طریق ستاد تسهیل کشور برای مصوبات استان‌ها که نیاز به اخذ مجوز کشوری دارد دستور لازم صادر شده و امکان اجرای آنها فراهم می‌آید.

دبیر ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور افزود: این ستاد در گام نخست احیای واحدهای راکد و نیمه فعال را در اولویت قرار داده که در همین استان اردبیل ۲۴۲ واحد راکد و نیمه فعال وجود دارد که ۱۳۲ واحد در شهرک‌های صنعتی و ۱۱۰ واحد نیز خارج از شهرک‌های صنعتی نیازمند حمایت و همراهی هستند.

بیگ زاده عمده مشکلات این واحدها را کمبود نقدینگی، نیازمندی به تسهیلات بانکی، فرسودگی ماشین آلات، مشکلات در تأمین مواد اولیه و دغدغه‌های حقوقی اعلام کرد.

وی اظهار کرد: سیاست وزارت صنعت، معدن و تجارت در احیای این واحدها کمک همه جانبه به سرمایه گذاران این طرح هاست که در سطح کشور نیز ۱۲ هزار واحد راکد و نیمه فعال هستند که سعی بر بازگرداندن این طرح‌ها به چرخه تولید است.

دبیر ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور بیان کرد: در فاز بعدی واحدهایی که زیر ۷۰ درصد تولید دارند مورد حمایت جدی قرار می‌گیرد تا از حالت نیمه فعال به شرایط تولید کامل دست یابند.

بیگ زاده خاطرنشان کرد: برای حل مشکلات این واحدها کلینیک‌های عارضه یابی در سطح کشور راه اندازی شده تا مشکلات این واحدها را در عرضه محصول و فروش مورد توجه قرار داده و حل آنها را در اولویت قرار دهیم.

وی ادامه داد: در گام سوم طرح‌هایی که پیشرفت ۷۰ تا ۸۰ درصد دارند در اولویت تکمیل قرار گرفته اند که ما در ستاد تسهیل کمک‌های لازم را به این واحدها انجام می‌دهیم تا با دریافت منابع سرمایه در گردش و ثابت بتوانند در مسیر تولید قرار گیرند.

دبیر ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور افزود: در فاز نهایی وزارت صنعت، معدن و تجارت با تغییر ساختار در حوزه صنعت سعی دارد تا در استان‌های مختلف واحدهای صنعتی متعدد را مورد حمایت قرار دهد تا رویکرد توسعه پایدار صنعتی مورد توجه باشد.

کد خبر : 20693

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس