پنج شنبه ۲۷ مرداد ۱۴۰۱
تاریخ انتشار: چهارشنبه 16 فوریه 2022 | 22:19 ب.ظ
مدیرکل امور مالیاتی اردبیل:

مؤدیان تکلیف کارتخوان‌ها را مشخص کنند

مؤدیان تکلیف کارتخوان‌ها را مشخص کنند مدیرکل امور مالیاتی استان اردبیل گفت: مؤدیان و صاحبان دستگاه‌های پز و پایانه‌های فروشگاهی باید تا ۳۰ بهمن تکلیف کارتخوان‌های خود را مشخص کنند.

ابراهیم قلیزاده ، اظهار کرد: مؤدیان پایانه‌های فروشگاهی و دستگاه‌های کارت‌خوان تا شنبه ۳۰ بهمن فرصت دارند تا با مراجعه به سامانه امور مالیاتی یکی از ۳ گزینه تعریف شده را انتخاب و تکلیف دستگاه‌های کارتخوان خود را مشخص کنند.

وی تصریح کرد: در سامانه امور مالیاتی ۳ گزینه اتصال کارت‌خوان به پرونده مالیاتی، درخواست غیرفعال کردن و یا ایجاد فعالیت جدید برای کارتخوان‌ها تعیین شده تا با انتخاب یکی از این موارد تکلیف کارت‌خوان و دستگاه پز خود را مشخص کنند.

مدیرکل امور مالیاتی استان اردبیل گفت: بر اساس ماده ۱۱ قانون پایانه‌های فروشگاهی بانک مرکزی موظف است تا با همراهی امور مالیاتی دستگاه‌های کارت‌خوان را ساماندهی کرده و نسبت به تعیین تکلیف آنها در موعد مقرر اقدام کند.

قلیزاده افزود: به هیچ وجه فرصت ارائه شده تا ۳۰ بهمن ماه قابل تمدید نخواهد بود و هر مؤدی که کارت‌خوان خود را تعیین تکلیف نکند، از روز یکشنبه اول اسفند این کارتخوان‌ها غیرفعال خواهند شد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: به هیچ وجه امور مالیاتی قصد دریافت مالیات از کارتخوان‌ها را ندارد بلکه قرار است از مؤدیان و سود فروش محصولات در قالب این سامانه مالیات اخذ شده و در پرونده مالی مؤدیان به ثبت برسد.

قلیزاده اضافه کرد: مؤدیان با مراجعه به سامانه امور مالیاتی و ثبت شماره ملی و تلفن همراه می‌توانند در جریان تعداد دستگاه‌های کارت‌خوان و پز خود قرار گرفته و در قالب این سامانه تعیین تکلیف این پایانه‌های فروشگاهی را به صورت روشن انجام دهند.

مدیرکل امور مالیاتی استان اردبیل بیان کرد: امیدواریم با اجرای این قانون شفافیت عملکرد و ساماندهی واقعی را در حوزه دستگاه‌های کارت‌خوان شاهد و ناظر باشیم.

کد خبر : 20688

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس