پنج شنبه ۲۷ مرداد ۱۴۰۱
تاریخ انتشار: چهارشنبه 16 فوریه 2022 | 13:31 ب.ظ
امام جمعه نیر:

دولت فرصت‌‍‌های جدید اشتغال برای جوانان ایجاد کند

دولت فرصت‌‍‌های جدید اشتغال برای جوانان ایجاد کند امام جمعه شهرستان نیرگفت: مشکل بیکاری جوانان همچنان به قوت خود باقی است و امیدواریم با روی کار آمدن دولت سیزدهم و فرماندار جوان آن با رویکرد مثبت، فرصت‌های شغلی نوینی در منطقه ایجاد شود.

حجت‌الاسلام آیت نعمتی در جلسه شورای فرهنگ عمومی نیر افزود: توانمندسازی جوانان این شهرستان در ایجاد اشتغال پایدار باید در اولویت برنامه‌ها این شهرستان  قرار گیرد.
وی با بیان اینکه مهارت آموزی زیربنای ایجاد اشتغال پایدار است، افزود: شهرستان نیر در بخش‌های خدمات، زراعت، گلخانه، خدمات فنی دارای ظرفیت‌های خوبی است که فعالان می توانند با سرمایه‌گذاری از این فرصت ها بهره ببرند.
رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان نیر با بیان اختصاص تسهیلات ویژه از سوی دولت به اشتغال روستایی خواستار اطلاع رسانی لازم برای جذب این تسهیلات در راستای رونق اقتصاد و اشتغال در روستاهای شهرستان شد.
وی با انتقاد از انتخاب مدیران غیربومی برای شهرستان نیر و رفت و آمد آنها بین نیر و اردبیل خاطر نشان کرد: ۸۵ درصد مدیران نیر در رفت و آمد بین اردبیل و نیر هستند و اسکانی در این شهر ندارند و مردم در مقاطع مختلف گلایه‌های خود را مطرح کرده‌اند.
نعمتی همچنین از غیبت مسئولان این شهرستان در مراسم‌ ملی و مذهبی انتقاد کرد و گفت: نهایت انتقاد خود را از مدیرانی داریم که در بسیاری از تعاملات اجتماعی از جمله شهادت و ایثارگری، بسیاری از مراودات روزانه و اتفاقاتی که در شهرستان می‌افتد، حضور ندارند.
امام جمعه شهرستان نیر  گفت که مسجدمحوری فعالیت های فرهنگی سبب پرورش مناسب نسل جدید می شود و جامعه را بیمه می کند و مسجدی موفق است که دست اندر کاران آن با اتحاد و انسجام فعالیت‌های فرهنگی هنری را پیش ببرند.                                                                                                                      او  بیان کرد: فعالیت‌های فرهنگی کانون‌های مساجد در شهرستان محروم نیر  از اهمیت بسیار بیشتری برخوردار است افزود: با توجه به اهمیت تربیت نیروهای انقلابی نهضت بزرگ قرآنی در این شهرستان اجرا و برنامه‌های فرهنگی در کانون های مساجد نیز انجام خواهد شد.
وی از هماهنگی‌ها و اقدامات مؤثر سایر دستگاه‌های اجرایی در اجرای طرح نهضت قرآنی در شهرستان نیر قدردانی کرد و گفت: فرمانداری، شهرداری، هیئت امنای مساجد و دستگاه‌های متولی فرهنگی نظیر تبلیغات اسلامی در تمامی روستاها و بخش‌های این شهرستان به صورت خود جوش و شبانه روزی در حال فعالیت هستند.    شهرام محمدی سرپرست فرمانداری شهرستان نیر  با بیان اینکه در جلسات شورای فرهنگ عمومی باید نقاط ضعف فرهنگی در شهرستان‌ها بیان شود، گفت: با تمرکز بر این نقاط ضعف برای حل آن‌ها راهکار عملیاتی پیشنهاد داده شود زیرا برای سیاست‌گذاری در حوزه‌های فرهنگی نیازمند شناخت نقاط ضعف و قوت هستیم
وی اظهار کرد: معضلات ومشکلات فرهنگی باید کاربردی و درمسیر واقعی خود قرار گیرد وتمام مصوبات آن توسط دستگاهای اجرایی شهرستان لازم اجراست
دبیر شورای فرهنگ عمومی شهرستان نیر درادامه گفت: برنامه‌ها ومولفه‌های شورای فرهنگ عمومی باید دراین شهرستان تدوین شود و بصورت یکپارچه و کلی اجرا شود.
محمدی تأکید کرد: مسئولان فرهنگی شهر و اعضای شورای فرهنگی با بررسی ها و اقدامات کارشناسی شده باید مشخص کنند شهرستان نیر  در حوزه فرهنگی در چه نقطه ای است و در صورت تحقق این هدف چالش های بسیاری را که در مسیر این شورا قرار دارد، آسان می شود
سرپرست فرمانداری نیر درادامه افزود: مدیران دستگاه‌هایی که عملکرد ضعیفی در حوزه اشتغال دارند و قصد همکاری ندارند، باید برکنار شده جای خود را به افراد توانمند بدهند.
محمدی اضافه کرد: برای حرکت به سمت توسعه همه جانبه و اشتغالزایی بیشتر باید در شیوه مدیریتی خود تعارفات را کنار بگذاریم؛ هر کارشناس و مدیری که مانع جدی برای توسعه اشتغال است و توان و شرایط هماهنگی با مسیر ایجاد شده را ندارد باید کنار گذاشته شود و مدیری روی کار بیاید که می تواند متناسب با این سرعت حرکت و فعالیت کند.
سرپرست فرمانداری نیر گفت:برنامه‌ریزی کرده‌ایم مراسم مذهبی و ملی را در روستاهای بزرگ و پرجمعیت برگزار  کنیم .
محمدی بیان کرد: برای سال آینده برای مفاخر شهرستان نیر مراسمی برگزار خواهیم کرد.                                                                                                        وی خواستار شناسایی مفاخرشهرستان نیر شد و بر ایجاد دبیرخانه جهت گردآوری  بانک اطلاعات نخبگان و مفاخر نیر تاکید کرد.

نیر در ۳۰ کیلومتری جنوب غرب اردبیل واقع است.

کد خبر : 20677

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس