جمعه ۲۸ مرداد ۱۴۰۱
تاریخ انتشار: چهارشنبه 16 فوریه 2022 | 13:15 ب.ظ
استاندار اردبیل:

رونق اقتصادی صنعت به مشارکت مسئولان و صنعتگران نیاز دارد

رونق اقتصادی صنعت به مشارکت مسئولان و صنعتگران نیاز دارد استاندار اردبیل از تدوین برنامه تحولی برای رونق و توسعه صنعت برای هدف گذاری در ۲ سال آینده خبر داد و خواستار مشارکت صنعتگران و اساتید دانشگاهی در این خصوص شد.

سید حامد عاملی در جلسه ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان با محور توسعه صنعت، اظهار کرد: رشد و ترقی در هر حوزه‌ای نیازمند برنامه است و در تدوین برنامه توسعه صنعتی استان از ایده‌های اساتید دانشگاهی و فعالان بخش صنعت استقبال می‌شود.

وی افزود: تقویت صنعت مقدمه رونق اقتصادی بوده و باید برای تدوین برنامه تحولی در چارچوبی که بتواند این موضوع را به پیش ببرد، اقدام کنیم.

استاندار اردبیل به برنامه‌های دولت در راستای رعایت توازن توسعه منطقه‌ای در استان‌ها اشاره کرد و گفت: با تصویب این برنامه در مجلس، منابعی در اختیار استان‌ها قرار داده خواهد شد تا در حوزه‌هایی که موجب توسعه بیشتر است، هزینه شود.

عاملی تکمیل زنجیره‌های تولید، تعریف برنامه اشتغال در حوزه صنعت و تعریف پروژه‌های صنعتی بر اساس ظرفیت‌ها و نیازمندی‌ها را از جمله گام‌های ضروری در تدوین برنامه تحولی صنعت عنوان کرد.

وی در ادامه به اقدامات انجام گرفته در استان، در نیمه دوم سال جاری اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه تأمین زیرساخت‌ها نیاز اصلی استان بوده، جذب اعتبار برای تسریع در اجرای پروژه‌های زیرساختی از جمله اولویت اقدامات بوده است.

استاندار اردبیل افزود: اجرای ۶۵ کیلومتر از نقاط گلوگاهی پروژه راه آهن اردبیل، بارانداز ریلی پارس آباد، جاده‌های بزرگراه استان از شمال تا جنوب و جذب اعتبار برای تجهیز فرودگاه از جمله زیرساخت‌های حیاتی است که بدون عملیاتی شدن آن‌ها نمی‌توان کاری به پیش برد.

وی از تلاش برای ایجاد آشیانه در فرودگاه اردبیل در سال آینده خبر داد و تصریح کرد: در این خصوص با شرکت فرودگاه‌های کشور توافق شده و ۵۰ درصد از هزینه این اقدام از استان و نیم دیگر با مشارکت شرکت فرودگاه‌های کشور تأمین می‌شود.

در این جلسه تعدادی از فعالان صنعتی، اساتید دانشگاهی در حوزه اقتصاد و صنعت و مدیران مرتبط، نظرات خود را در خصوص اقدامات مورد نیاز برای توسعه صنعت در استان بیان کردند.

کد خبر : 20664

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس