جمعه ۲۸ مرداد ۱۴۰۱
تاریخ انتشار: چهارشنبه 16 فوریه 2022 | 13:14 ب.ظ
مدیرکل محیط زیست اردبیل:

محیط زیست را از حالت انفعالی خارج می‌کنیم

محیط زیست را از حالت انفعالی خارج می‌کنیم مدیرکل جدید محیط زیست استان اردبیل گفت: تلاش خواهیم کرد تا محیط زیست استان را از حالت انفعال خارج کرده و در حوزه‌های مختلف فعال و کوشا عمل کنیم.

 حسن قاسم‌پور در مراسم معارفه مدیرکل جدید محیط زیست استان اردبیل اظهار کرد: بر اساس اصل ۵۰ قانون اساسی و تأکیدات دولت و مجلس محیط زیست به عنوان پیوست اصلی در اجرای پروژه‌های عمرانی و زیربنایی مورد توجه قرار می‌گیرد تا توسعه متوازن شکل بگیرد.

وی محیط زیست را همراه توسعه متوازن و مخالف توسعه نامتوازن و تخریب‌گر عنوان کرد و گفت: ما اگر می‌خواهیم در مسیر توسعه پایدار گام برداریم باید مبانی زیست محیطی را به دقت مورد توجه قرار دهیم تا کمترین تخریب و آسیب به محیط پیرامونی را شاهد باشیم.

مدیرکل جدید محیط زیست استان اردبیل تصریح کرد: منابع اصلی بشر در شرایط کنونی برای تولید ثروت و گذر زندگی توجه به منابع خاک، آب و هواست که آلوده کردن آن به خاطر توسعه صنعتی و یا توسعه نامتوازن هیچ ثمره‌ای به همراه نداشته بلکه به زیست سالم نیز لطمه وارد می‌کند.

قاسم‌پور با قدردانی از پیگیری‌های معاونت سازمان در افزایش حقوق و رفاهی کارکنان محیط زیست افزود: ما نیروی انسانی کارآمد و متخصصی را در محیط زیست شاهد هستیم که ضروری است جایگاه معنوی و مادی آنها ارتقا یابد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: به نظر می‌رسد مباحث زیست محیطی در شرایط انفعالی و روزمرگی قرار گرفته که بهتر است از این وضعیت خارج شده و به صورت فعال در عرصه‌های مختلف عمل کنیم.

قاسم‌پور آفت بزرگ مدیریت روزمره با رویکرد رفع تکلیف را در این حوزه یادآور شد و اضافه کرد: بهتر است با حضور فعال در کارگروه‌ها و جلسات و همچنین استفاده از ظرفیت رسانه‌ها مردم را بیشتر با مبانی محیط زیست آشنا کنیم تا شاهد توسعه پایدار و زیست سالم مردم باشیم.

وی از رسانه‌ها به عنوان ابزار بسیار ارزشمند در تبیین و تشریح اهمیت مسائل و مبانی محیط زیست یاد کرد و ادامه داد: در یک مسئولیت اجتماعی همه باید پای کار بیایند تا با آموزش و انتقال پیام حقیقی در این عرصه بتوان حرکت‌های مؤثر و تأثیرگذاری را انجام داد.

قاسم‌پور بیان کرد: ما اگر بتوانیم با همراهی رسانه‌ها و تقویت برنامه‌های آموزشی از طریق روابط عمومی مردم را در جریان مباحث زیست محیطی قرار دهیم قطعاً همکاری و مشارکت آنها زمینه سالم‌سازی فضای عمومی و جامعه را فراهم می‌آورد.

مدیرکل جدید محیط زیست استان اردبیل گفت: تلاش خواهیم کرد در دوره جدید مسئولیت محیط زیست استان در کنار تقویت مسائل آموزشی و اطلاع‌رسانی، به صورت فعال در عرصه‌های مختلف عمل کرده و حق و حقوق عمومی را در این زمینه مورد توجه قرار دهیم.

کد خبر : 20661

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس