جمعه ۲۸ مرداد ۱۴۰۱
تاریخ انتشار: دوشنبه 14 فوریه 2022 | 20:07 ب.ظ
تاکید امام جمعه اردبیل؛

اردبیل به مسیر اصلی مراودات اقتصادی ایران و آذربایجان تبدیل شود

اردبیل به مسیر اصلی مراودات اقتصادی ایران و آذربایجان تبدیل شود امام جمعه اردبیل گفت: با توجه به اینکه این استان بیشترین مرز مشترک را با کشور آذربایجان دارد انتظار می رود مسیر اصلی مراوادات تجاری و اقتصادی بین این دو کشور استان اردبیل باشد.

آیت الله سید حسن عاملی  در دیدار با سفیر ایران در جمهوری آذربایجان با بیان اینکه در آستانه ولادت امیرالمومنین (ع) قرار گرفته ایم و از خداوند می‌خواهیم با وساطت حضرت، به آذربایجان عزت مرحمت فرماید اظهار کرد: سرفرازی آذربایجان سرافرازی ایران است و عزت آذربایجان عزت ایران است همیشه ایران عزیز در دفاع و حمایت از آذربایجان پیشگام بوده است مخصوصاً در جنگ اول قره باغ که روزهای سخت آذربایجان بود ایران از آذربایجان حمایت کرده است.

وی ارتباطات بین دو کشور را در حال گسترش و پیشرفت دانست و افزود: در حوزه مراودات اقتصادی بین طرفین تفکرات، طرح‌ها و برنامه‌های بزرگی وجود دارد که در آینده چگونگی فعالیت‌ها مشخص خواهد شد.

امام جمعه اردبیل با بیان اینکه مرز مشترک استان ما با آذربایجان بیش از سایر استان‌ها است تصریح کرد: لذا انتظار ما از سفیر محترم این است که سهم اردبیل در مراودات اقتصادی دو کشور بیشتر بوده و اردبیل قطب مهم صادرات باشد.

آیت الله عاملی تصریح کرد: نظام جمهوری اسلامی ایران در این باب متمرکز بر این است که فعالیت‌های اقتصادی و مدنی را با همسایگان افزایش دهد که دشمن نتواند به میان دو کشور مسلمان ورود پیدا کرده و اختلاف ایجاد کنند.

وی به میراث‌های فرهنگی مشترک بین ایران و آذربایجان اشاره کرد و گفت: در حوزه مدنیت و فرهنگ نقاط مشترک بسیاری بین دو کشور داریم نظامی گنجوی انسان با عظمتی بود که در تاریخ ایران مانند ستاره‌ای درخشان، فروزنده است و الان در آذربایجان قرار گرفته است.

امام جمعه اردبیل از برگزاری کنگره بزرگ نظامی گنجوی در اردبیل خبر داد و بیان کرد: امیدواریم برگزاری چنین مراسم‌هایی در جهت ترویج فرهنگ و آشنایی مفاخر دو کشور انجام شود.

کد خبر : 20655

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس