پنج شنبه ۲۷ مرداد ۱۴۰۱
تاریخ انتشار: شنبه 12 فوریه 2022 | 19:59 ب.ظ
رئیس پژوهشکده صنایع شیمیایی جهاد دانشگاهی:

اصلاح قوانین به نفع تولید، زمینه تحول اقتصادی را فراهم می کند

اصلاح قوانین به نفع تولید، زمینه تحول اقتصادی را فراهم می کند رئیس پژوهشکده توسعه صنایع شیمیایی جهاد دانشگاهی گفت: قوانین کشور تاحدودی حامی واردات می‌باشد و نیاز است با اصلاح آن به نفع تولید زمینه تحول و توسعه اقتصادی در کشور فراهم شود.

به گزارشپایگاه خبری گام دوم، مسعود کمبرانی ۲۳ بهمن در مراسم افتتاح خط تولید نشاسته صنعتی در اردبیل اظهار کرد: ما در دوران خدمت بارها طعم شیرین لذت به نتیجه رسیدن طرح‌های پژوهشی و تحقیقاتی و تجاری‌سازی آن را چشیده‌ایم و همچنان سعی داریم با حمایت از طرح و ایده‌های خوب آن‌ها را در مجموعه جهاد دانشگاهی به ثمر برسانیم.

وی خاطرنشان کرد: همکاران ما در پژوهشکده توسعه صنایع شیمیایی جهاد دانشگاهی اقدامات در راستای حمایت از طرح‌های پژوهشی و تحقیقاتی موثری در استان‌ها انجام می‌دهند که نمونه موفق آن تولید نشاسته صنعتی از سیب زمینی بوده که خط تولید آن امروز در استان اردبیل به ثمر نشسته است

رئیس پژوهشکده توسعه صنایع شیمیایی جهاد دانشگاهی از حمایت‌های بی‌دریغ رئیس جهاد دانشگاهی در به ثمر نشستن این طرح ارزشمند تقدیر کرد و گفت: این پروژه مصداق طرح‌های تحقیقاتی کاربردی است که با همراهی مسئولان استانی به ویژه پیگیری جهاد دانشگاهی استان اردبیل به نتیجه رسیده و امیدواریم با جلوگیری از خام‌فروشی این محصول به قیمت نازل چنین طرح‌های با ارزش افزوده و اشتغالزا توسعه یابد.

کمبرانی با بیان اینکه در گام نخست طرح فناورانه تولید نشاسته صنعتی  تا ۵۰۰ تن و در گام‌های نهایی نیز تا ۲ هزار تن توان تولید در این استان وجود دارد تا نیاز کشور را در صنایع مختلف تامین کند، بیان کرد: با توجه به اینکه استان اردبیل جایگاه بالایی در تولید محصول سیب زمینی دارد به راحتی می‌توان از دورریز محصول درجه سه و چهار سیب‌زمینی در راستای تامین مواد اولیه این کارخانه استفاده کرد.

وی با اشاره به اینکه تبدیل ایده به تولید و محصول تجاری سازی شده آرزوی هر محقق می‌باشد و شیرینی آن هیچگاه فراموش نمی‌شود، ادامه داد: ما در جهاد دانشگاهی از این ایده‌های کارآفرین حمایت کرده و سعی می‌کنیم فعالان و سرمایه‌گذاران را در این بخش مورد حمایت قرار دهیم.

رئیس پژوهشکده توسعه صنایع شیمیایی جهاد دانشگاهی بیان کرد: در کشور قوانین حامی تولید و صنعت کمرنگ است و متاسفانه بیشتر از واردات حمایت بیشتری می شود، در حالی که اصلاح این قوانین به نفع تولید می تواند زمینه تحول اقتصادی را فراهم آورد.

کمبرانی اظهار کرد: ما مدعی نیستیم که با رانت و سایر حمایت‌های بی‌ثمر تولید داخلی به سمت تولید بی‌کیفیت حرکت کند بلکه هدف مسئولان امر باید حمایت از تولید باکیفیت داخلی در رقابت با محصولات مشابه خارجی باشد تا جلوی واردات گرفته شود.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه استان اردبیل یکی از قطب‌های کشاورزی کشور محسوب می‌شود ما در پژوهشکده توسعه صنایع شیمیایی حمایت‌های لازم را از فرآوری محصولات متنوع در راستای حمایت از صنایع مختلف انجام می‌دهیم تا یک ارزش افزوده بیشتر نصیب این استان شود.

کد خبر : 20637

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس