جمعه ۲۸ مرداد ۱۴۰۱
تاریخ انتشار: شنبه 12 فوریه 2022 | 03:53 ق.ظ
رئیس جهاد دانشگاهی:

جهاد دانشگاهی در الگودهی علمی و فناورانه پیشرو باشد

جهاد دانشگاهی در الگودهی علمی و فناورانه پیشرو باشد رئیس جهاد دانشگاهی گفت: جهاد دانشگاهی به عنوان یک نهاد انقلابی در حوزه علم و تولید محصولات پژوهشی باید نقش پیشتاز و ممتازی را ایفا کند.

به گزارش پایگاه خبری گام دوم، حمیدرضا طیبی عصر جمعه ۲۲ بهمن در سفر به اردبیل و در جمع کارکنان جهاد دانشگاهی واحد اردبیل اظهار کرد: سند چشم انداز جهاد دانشگاهی برای افق ۱۴۰۴ تدوین شده که در این سند برنامه های راهبردی و سهم این نهاد در پیشبرد اهداف علمی و شاخص های توسعه‌ای مشخص و مدون شده است.
وی با اشاره به اینکه همه واحدهای جهاد دانشگاهی در کشور باید با تمام ظرفیت و مزیت‌های استانی فعال باشند و در راستای اعتلای وجهه علمی و فناورانه این نهاد انقلابی گام بردارند، خاطرنشان کرد: در سفری که چند سال گذشته به اردبیل داشتم جهاددانشگاهی این استان از کمترین امکانات برخوردار بود اما امسال با حمایت‌های جهاددانشگاهی کشور و مسئولان استانی شاهد رشد کمی و کیفی این نهاد علمی، آموزشی و جهادی در اردبیل هستیم.
عضو شورای انقلاب فرهنگی، دستاوردهای جهاددانشگاهی را در همه ابعاد مهم و تاثیرگذار ارزیابی کرد و گفت: ما در این نهاد اهداف علمی و فناورانه را در توسعه فن آوری و اقتصاد دانش بنیان پیگیری می کنیم که در اردبیل نیز شاهد تلاش های همکاران در این حوزه هستیم.
طیبی هدف از تاسیس جهاد دانشگاهی را ایجاد یک نهاد الگوساز در بیان توان کشور برای رسیدن به پیشرفت‌های علمی و فناوری‌های نوین توصیف کرد و افزود: عناصر رسیدن به پیشرفت، توسعه فرهنگی، فناورانه، آموزش‌های تخصصی و ایجاد کارآفرینی است که در این میان، جهاد دانشگاهی تلاش می‌کند در همه زمینه‌ها الگوسازی.های خوبی به جامعه ارائه دهد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به موفقیت‌ واحد اردبیل در  ایجاد خط تولید نشاسته صنعتی مورد استفاده در صنعت نفت اشاره و اظهار کرد: فناوران جهاد دانشگاهی اردبیل با همکاری پژوهشکده توسعه صنایع شیمیایی جهاددانشگاهی در رقابت با بهترین تکنولوژی‌ها برای ایجاد این واحد صنعتی وارد عمل شده و امروز خوشحالیم که شاهد راه اندازی این خط تولید در اردبیل هستیم.
رئ.یس جهاد دانشگاهی ابراز امیدواری کرد؛ با خودکفایی ایران در تولید این نشاسته صنعتی زمینه صادرات این محصول به کشورهای همسایه فراهم شود.
در این جلسه جهادگران جهاددانشگاهی استان اردبیل نظرات و پیشنهادات خود را برای پیشبرد اهداف توسعه‌ای جهاددانشگاهی در استان بیان کردند.

کد خبر : 20631

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس