پنج شنبه ۲۷ مرداد ۱۴۰۱
تاریخ انتشار: یکشنبه 13 فوریه 2022 | 14:44 ب.ظ
مدیرکل بنیاد مسکن اردبیل:

بیش از ۱۰۳ هزار جلد سند مالکیت روستایی در اردبیل صادر شد

بیش از ۱۰۳ هزار جلد سند مالکیت روستایی در اردبیل صادر شد مدیرکل بنیاد مسکن استان اردبیل از صدور ۱۰۳ هزار و ۷۶۶ جلد سند مالکیت روستایی در اردبیل خبر داد.

فرهاد سبحانی  اظهار کرد: در راستای تحدید حدود اراضی و تعیین مالکیت زمین و با همکاری اداره کل ثبت اسناد و املاک استان در ۴۶۰ روستا و ۲۳ شهر برای متقاضیان در توابع شهرستان‌های استان سند مالکیت روستایی صادر شده است.

وی با اشاره به مقاوم سازی واحدهای مسکونی روستایی در اردبیل خاطرنشان کرد: به همت نیز بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اردبیل تاکنون ۹۸ هزار و ۸۴۷ واحد مسکونی روستایی در سطح استان شناسایی شده و بهسازی و مقاوم سازی آنها در دستور کار قرار دارد.

مدیرکل بنیاد مسکن استان اردبیل ادامه داد: میزان واحدهای احداث شده تا به حال بالغ بر ۶۲ هزار و ۹۱۱ واحد مسکونی بوده که مقاوم سازی بیش از ۶۴ درصد واحدهای کم دوام و بی دوام را شاهد بودیم.

سبحانی با بیان اینکه از سهمیه ۴ هزار واحد مسکونی ابلاغی برای استان اردبیل ۳ هزار و ۶۴۱ واحد تخصیص داده شده است، افزود: کماکان اقدامات لازم در راستای تسریع در روند احداث واحدها و حفظ جان و اموال روستاییان ادامه دارد.

وی به اقدامات بنیاد مسکن در طرح جهش تولید مسکن اشاره کرد و گفت: بر اساس مکاتبات و صورت جلسات انجام شده با اداره کل راه و شهرسازی استان در ۱۵ شهر بهه مراه ۲ پروژه اندیشه در شهر اردبیل با ظرفیت ساخت تعداد ۷ هزار و ۸۹۶ واحد در قالب طرح اقدام ملی مسکن و جهش تولید مسکن عملیات اجرایی را شروع کردیم.

مدیرکل بنیاد مسکن استان اردبیل بیان کرد: تاکنون ۲۸ هزار و ۷۹۳ نفر در سامانه جامع طرح اقدام ملی مسکن ثبت نام انجام داده اند که از این رقم تعداد ۹ هزار و ۴۱۱ طرح اقدام ملی و ۱۹ هزار و ۳۸۲ نفر نیز طرح نهضت ملی مسکن است.

سبحانی تصریح کرد: با بررسی‌های انجام شده در مجموع ۱۸ هزار و ۸۶۷ نفر واجد شرایط شناخته شده اند.

وی از در دست احداث بودن ۷۵۰ واحد مسکونی در سطح استان خبر داد و اظهار کرد: در شهر اردبیل ۳۳۰ واحد مسکونی، پارس آباد ۱۲۰ واحد مسکونی، مشگین شهر ۱۶۰ واحد مسکونی و خلخال ۱۴۰ واحد مسکونی عملیاتی ساختمانی خود را آغاز کرده اند.

کد خبر : 20617

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس