جمعه ۲۸ مرداد ۱۴۰۱
تاریخ انتشار: شنبه 12 فوریه 2022 | 23:57 ب.ظ
به همت جهاد دانشگاهی اردبیل؛

تولید نشاسته صنعتی در اردبیل آغاز شد/کلنگ‌زنی مجتمع درمانی اردبیل

تولید نشاسته صنعتی در اردبیل آغاز شد/کلنگ‌زنی مجتمع درمانی اردبیل همزمان با ایام سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و با حضور مسئولان کشوری و استانی خط تولید نشاسته صنعتی جهاد دانشگاهی اردبیل افتتاح شد.

رئیس جهاد دانشگاهی استان اردبیل عصر شنبه در این مراسم که در شهرک صنعتی اردبیل برگزار شد، اظهار کرد: طرح برتر پژوهشی و فناورانه جهاد دانشگاهی کشور در سال ۱۴۰۰ مربوط به تولید نشاسته صنعتی از سیب‌زمینی است که ما امروز موفق شدیم راه‌اندازی واحد نیمه صنعتی تولید نشاسته با قابلیت تأمل دمای بالا را در شهرک صنعتی شماره ۲ اردبیل شاهد باشیم.

مهران اوجی تولید ۷۵۰ هزار تن محصول سیب‌زمینی را در استان اردبیل یادآور شد و تصریح کرد: به دلیل نبود زیرساخت‌های لازم در انبار و سردخانه استاندارد برای نگهداری این محصول، ما به راحتی می‌توانیم از دورریز و درجه ۳ و ۴ سیب‌زمینی در تولید نشاسته صنعتی استفاده کنیم.

وی به ۳ سال مطالعات این طرح پژوهشی در قالب پژوهشکده توسعه صنایع شیمیایی جهاد دانشگاهی اشاره کرد و گفت: این کارخانه که با ۵ میلیارد تومان اعتبار در فاز اول راه‌اندازی می‌شود، توان تولید ۵۰۰ تن نشاسته صنعتی را برای بخش‌های مختلف صنایع نفتی، داروسازی، غذایی، پلاستیک‌سازی، چسب‌سازی و کاغذسازی دارد.

رئیس جهاد دانشگاهی استان اردبیل مزایای اجرای این خط تولید صنعتی را جلوگیری از خام‌فروشی محصول سیب‌زمینی، بالا بردن ارزش افزوده، توسعه صنایع تبدیلی و تکمیلی و همچنین اشتغالزایی و خروج ارز از کشور اعلام کرد و افزود: با واگذاری زمین و خرید تجهیزات و همچنین اصلاح سوله مورد نظر ما موفق شدیم با اخذ مجوز تأسیس و پروانه بهره‌برداری از سازمان صنعت، معدن و تجارت فعالیت خودمان را آغاز کنیم.

اوجی ظرفیت این کارخانه را در فازهای بعدی ۲ تا ۴ هزار تن اعلام کرد و ادامه داد: امیدواریم با راه‌اندازی فازهای بعدی نیز زمینه اشتغالزایی و فرآوری محصولات تولید شده در این بخش را افزایش دهیم.

رئیس جهاد دانشگاهی استان اردبیل کلنگ‌زنی مجتمع سلامت جهاد دانشگاهی را با حضور رئیس جهاد دانشگاهی کشور یادآور شد و خاطر نشان کرد: با پیگیری‌های انجام شده در کنار افزایش توان مرکز ناباروری قفقاز در اردبیل سعی خواهیم کرد تا زیرساخت لازم برای راه‌اندازی مرکز مطالعات و درمان سرطان گوارشی را در استان اردبیل فراهم کنیم.

کد خبر : 20597

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس