جمعه ۲۸ مرداد ۱۴۰۱
تاریخ انتشار: شنبه 12 فوریه 2022 | 23:48 ب.ظ
رئیس جهاد دانشگاهی کشور:

باید در زمینه درمان بیماری‌ها به توان داخلی اعتماد کرد

باید در زمینه درمان بیماری‌ها به توان داخلی اعتماد کرد رئیس جهاد دانشگاهی کشور با اشاره به توان بالای کشور در درمان برخی بیماری‌ها و توانمندی در حوزه بهداشت و درمان گفت: در زمینه درمان بیماری‌ها می‌بایست به توان داخلی اعتماد کرد.

حمیدرضا طیبی شامگاه جمعه در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل با اشاره به فعالیت‌های جهاد دانشگاهی، اظهار کرد: امروز جمهوری اسلامی ایران در حوزه درمان ناباروری در سطح پیشرفته‌ترین کشورهای دنیا قرار دارد و پژوهشگاه رویان جهاد دانشگاهی جز ۱۰ مجموعه برتر دنیا در این حوزه است.

وی با بیان اینکه جهاد دانشگاهی با دارا بودن ۹ مجموعه درمان ناباروری، ۵۰ درصد درمان ناباروری کشور را انجام می‌دهد و نرخ موفقیت بالای ۳۵ درصدی دارد، تصریح کرد: در حد توانمندی و امکانات جهاد دانشگاهی، مراکز ناباروری را توسعه و گسترش خواهیم داد.

طیبی با بیان اینکه جهاد دانشگاهی در حوزه سلول‌های بنیادی و بازسازی بافت‌های فرسوده بدن نیز فعال است و بحث ژن درمانی را نیز آغاز کرده است، افزود: در حوزه کشاورزی نیز در موضوعات گیاهان دارویی، اصلاح نژاد دام، زنجیره تولید ماهی در قفس و بذرهای هیبریدی نیز فعالیت‌های گسترده و موفقی در حال انجام است.

رئیس جهاد دانشگاهی کشور با بیان اینکه در حوزه فنی و مهندسی در بخش‌های فرستنده‌های رادیویی، تلویزیونی و نظامی نیز کارهایی صورت گرفته است، گفت: در این سفر خط پایلوت تولید نشاسته و محصولات جانبی با استفاده از سیب زمینی درجه ۲ و ۳ و ضایعات آن در استان اردبیل افتتاح می‌شود و امید می‌رود با حمایت مسئولان استان خط تولید صنعتی این محصول نیز به زودی افتتاح شود.

باید در زمینه درمان بیماری‌ها به توان داخلی اعتماد کرد

وی با تاکید بر اینکه توان انجام کارهای بزرگ را در کشور داریم، افزود: باید به توان ملی اعتماد کنیم و برنامه ریزی های بلند مدت داشته باشیم و علاوه بر تأمین نیازهای داخلی، در زمینه صادرات نیز فعال باشیم.

وی از طراحی و ساخت واگن‌های مترو به همت جهاد دانشگاهی خبر داد و گفت: امید می‌رود با حمایت دولت از توان داخلی، وابستگی به خارج در این حوزه به حداقل برسد.

کد خبر ۵۴۲۰۵۳۷

کد خبر : 20590

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس