پنج شنبه ۲۷ مرداد ۱۴۰۱
تاریخ انتشار: پنج‌شنبه 10 فوریه 2022 | 23:30 ب.ظ
مديركل راه و شهرسازي اردبيل:

تمامي راه‌هاي شرياني استان از ردیف ملی بودجه و ماده ۲۳ برخوردارند

رقيه لهجه- خبرنگار
تمامي راه‌هاي شرياني استان از ردیف ملی بودجه و ماده ۲۳ برخوردارند مديركل راه و شهرسازي استان اردبيل گفت: تمام محورهاي مواصلاتي استان اردبیل از رديف ملي اعتبارات و ماده ۲۳ برخوردار شده‌اند.

محبوب حيدري در گفت‌و گو با خبرنگار پایگاه خبری گام دوم ، اظهار كرد: اكثر راه‌هاي شرياني استان اردبيل پيش از اين رديف ملي داشت اما براي ۲ محور مشكل ماده ۲۳ داشتيم كه با تلاش شبانه روزی و پيگيري‌هاي لازم اين امر تحقق یافت.

وي تصريح كرد: علي‌رغم اينكه محور سه راهي صحرا به رضي- گرمي-  بيله‌سوار در مرحله اجرا بود و در پيوست بودجه عنوان شده بود اما ماده ۲۳ نداشت كه با پيگيري‌هاي انجام شده براي سال آينده ماده ۲۳ اين پروژه نيز دريافت شد.

مديركل راه و شهرسازي استان اردبيل گفت: محور سربند به مشگين‌شهر نيز در پيوست بودجه ذكر شده بود اما ماده ۲۳ نداشت كه امسال با تكميل مطالعات امكان‌سنجي و به روزرساني مطالعات پدافند غيرعامل و زيست محيطي مقرر شد تا اين پروژه‌ها نيز از ماده‌ ۲۳ بهره‌مند شوند.

حيدري با قدرداني از تلاش مشترک استاندار اردبيل، نمایندگان، معاون امور عمراني استاندار، رئيس سازمان مديريت و برنامه‌ريزي استان و همکاران اداره کل راه و شهرسازی استان در اخذ ماده ۲۳ براي اين ۲ محور مواصلاتي استان افزود: با احتساب دريافت مجوز ماده ۲۳ براي اين ۲ پروژه راهسازي، در حال حاضر تمامي محورهاي شرياني استان هم داراي پيوست و هم رديف ملي در تأمين اعتبارات و هم مجوز ماده ۲۳ را دارند.

وي در بخش ديگري از سخنان خود خاطر نشان كرد: پروژه‌هاي عمراني زماني مي‌توانند از رديف اعتباري ملي بهره‌مند شوند كه ماده ۲۳ داشته باشند تا سازمان برنامه و بودجه تأمين اعتبارات آنها را عهده‌دار شود و در كنار آن مجلس نيز در پيوست بودجه عناوين آنها را ذكر كرده و اعتبارات پروژه لحاظ شود.

مديركل راه و شهرسازي استان اردبيل اضافه كرد: از محل سفر رئيس جمهور و به صورت نقد ۱۰۰ ميليارد تومان اعتبار قرار است به حوزه توسعه راه‌ها اختصاص يابد كه تاكنون ۷۸ ميليارد تومان آن به صورت نقدي محقق يافته است.

حيدري بيان كرد: از محل قير نيز قرار است به اداره كل راه و شهرسازي ۵۰ ميليارد تومان منابع بدهند كه ۳۳ ميليارد تومان آن تأمين اعتبار شده و مابقي اعتبارات نيز تا پايان سال محقق خواهد شد.

وي ادامه داد: قرار بود تا پايان سال ۵۰ كيلومتر بزرگراه در استان آماده افتتاح شود كه تنها خط‌كشي، نصب علايم ايمني و گاردريل آنها باقي مانده كه با انتخاب پيمانكار قرار است تا پايان سال اين ۵۰ كيلومتر بزرگراه در استان زير بار ترافيك برود.

مديركل راه و شهرسازي استان اردبيل افزود: با مساعد شدن شرايط جوي اميدواريم نصب گارديل، علايم ايمني و خط‌كشي اين مسير به انجام رسيده و ما تمام انرژی خود را می گذاریم در آستانه سال نو و عيد نوروز بتوانيم قسمت اعظم اين ۵۰ كيلومتر بزرگراه را تحويل اهالي استان، گردشگران و مسافران دهيم.

کد خبر : 20584

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس