جمعه ۲۸ مرداد ۱۴۰۱
تاریخ انتشار: پنج‌شنبه 10 فوریه 2022 | 14:12 ب.ظ
شهردار اردبیل خبر داد:

جذب اعتبار ۳۰میلیاردتومانی شهرداری برای بهسازی رودخانه های بالغلی چایی و گلمغان

جذب اعتبار ۳۰میلیاردتومانی شهرداری برای بهسازی رودخانه های بالغلی چایی و گلمغان شهردار اردبیل گفت: خرید ماشین آلات برفروبی شهرداری بعد از گذشت ۱۲ سال با تامین ۳۳ میلیارد تومان اعتبار انجام می شود.

محمود صفری در جلسه رسمی شورای شهر اردبیل با اشاره به جذب اعتبارات مستقل شهرداری اظهار کرد: شهرداری اردببل توانسته است بصورت مستقل موافقت ۳۰میلیارد تومان از وزارت کشور موافقت بگیرد به طوری که قرار است این اعتبارات در بهسازی رودخانه بالغلی چایی و گلمغان چایی هزینه شود.

شهردار اردبیل افزود: شهرداری همچنین برای جبران کمبود ماشین آلات  خود تا ۱۷ دستگاه لودر، بولدزر و مینی لودر خریداری و به ناوگان خودرویی خود اضافه می کند.

وی به مستهلک بودن اکثر ماشین آلات شهرداری اشاره و خاطرنشان کرد: در ۱۲ سال اخیر هیچگونه ماشین آلات سنگین برفروبی و حوزه راهسازی به شهرداری خریداری نشده و ما با این خرید سعی داریم فصل جدیدی را در خرید و نوسازی ماشین آلات بار کنیم.

به گفته صفری قسمتی از این ماشین آلات قبل از عید نوروز و قسمتی نیز بعد از عید تحویل شهرداری اردبیل خواهد شد تا در سال های آینده بخشی از کمبودها و نارسائی های بارش اخیر را جبران کنیم.

صفری ادامه داد: با چانه زنی انجام شده با شرکت تولیدکننده ماشین آلات قرار شده ۳۳ میلیارد تومان اعتبار برای خرید این ماشین آلات پرداخت شود تا امکان انتقال آنها به اردبیل فراهم آید.

وی گفت: با توجه به اینکه امکان افزایش قیمت این ماشین آلات در سال آینده وجود دارد ما باید به سرعت زمینه خرید این ماشین آلات را نهایی کنیم تا تاخیری در ارسال آن به اردبیل به وجود نیاید.

صفری افزود: ما با پیگیری های یک ماه اخیر موفق شدیم نامه جذب و ابلاغ این اعتبارات را به شهرداری اردبیل بگیریم که از این طریق خرید ماشین آلات و نوسازی ناوگان انجام خواهد شد.

وی در مورد مسئولیت نگهداری و تعمیر ماشین آلات در مجموعه شهرداری بیان کرد: بعد از گذشت سال ها از نابسامانی در این حوزه ما مسئولیت نگهداری و تعمیرات ماشین آلات را به سازمان پسماند داریم تا به صورت منظم زمینه فعالیت و نگهداری این خودروها و حتی پوشش بیمه ای و تامین سایر وسایل یدکی آنها را نیز به موقع انجام دهند.

شهردار اردبیل به مرمت و بازسازی مسیر انتقال پسماند به روستاهای اطراف اردبیل اشاره کرد و گفت: با توجه به گلایه اهالی آن منطقه قرار شد ۸ کیلومتر از این مسیر زیرسازی و با همکاری راهداری آسفالت ریزی این محور در سال های آینده انجام شود.

صفری در مورد توسعه و نگهداری فضای سبز با انتخاب شرکت های پیمانکاری اظهار کرد: در تلاش خواهیم بود تا اعتبارات فضای سبز برای توسعه و نگهداری فضای سبز بکار برود تا شاهد بهبود سرانه فضای سبز در استان باشیم.

شهردار همچنین اظهار کرد: جذب نیرو و مدیریت کارها در حوزه فضای سبز بصورت مستقل خواهد بود و در تلاش خواهیم بود شرکت پیمانکار متولی، توسعه و نگهداری فضای سبز را به صورت مطلوب انجام دهد

وی گفت: برای سال آینده در مسیر توسعه فضای سبز برنامه های خوبی تدارک دیده شده است که توسعه گلخانه، فروش محصول به شهروندان، توسعه پارک های محله ای و کاشت نهال و درخت های زینتی از جمله آنهاست.

صفری افزود: به هیچ وجه مبلغ ۳۹ میلیارد تومان صرف کارهای غیراولویت دار به ویژه پرداخت حقوق و مزایای پرسنل فعال در این بخش نخواهد شد بلکه همه این مبلغ صرف توسعه و نگهداری فضای سبز می شود./ ایسنا

 

کد خبر : 20564

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس