پنج شنبه ۲۷ مرداد ۱۴۰۱
تاریخ انتشار: چهارشنبه 9 فوریه 2022 | 20:01 ب.ظ
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی استان اردبیل:

انقلاب اسلامی نمود انسجام ملی و اجتماعی ملت ایران است

انقلاب اسلامی نمود انسجام ملی و اجتماعی ملت ایران است رئیس سازمان تبلیغات اسلامی استان اردبیل گفت: انقلاب اسلامی نمود انسجام و همبستگی ملی و اجتماعی، آگاهی ملی و جهت‌دهی به زندگی اجتماعی و ساز و کارهای فرهنگ سیاسی است.

حجت‌الاسلام قاسم جعفرزاده روز چهارشنبه در مراسم گرامیداشت چهل و سومین بهار انقلاب اسلامی در دانشگاه محقق اردبیلی افزود: انقلاب اسلامی مبتنی بر آموزه‌های قوی دینی است و تحولی به نام عاشورا مهم‌ترین نقطه حرکت انقلاب اسلامی ایران است.

وی اظهارکرد: مردم ایران از سیاسی‌ترین مردمان عالم هستند و با اینکه فشارها و ناملایمات را مشاهده می‌کنند، بین هویت و معاش تفاوت قایل شده‌اند.

وی گفت: سه محور نقش و اهمیت فرهنگ و متغیرهای فرهنگی در تبیین انقلاب اسلامی، کاهش عوامل اثر ساختاری در وقوع انقلاب و نقش زنان در انقلاب بر نظریات سیاسی و تحلیلی انقلاب ما اثر گذاشت.

وی بیان کرد: دشمن با راه‌های مختلف تلاش می‌کند بین توده مردم و انقلاب و آرمان‌های آن فاصله ایجاد کند ولی در مقابل مقام معظم رهبری مردمی‌سازی را برگ برنده انقلاب اسلامی می‌دانند.

دکتر عزیز حبیبی ، رئیس دانشگاه محقق اردبیلی نیز در این مراسم گفت: وضعیت فعلی علم و فناوری نشان می‌دهد پس از پیروزی انقلاب اسلامی اتفاقات مبارکی در استان و کشور در این حوزه افتاده است.

وی با بیان اینکه دانشگاه محقق اردبیلی در سال ۱۳۵۷ با پذیرش ۳۰ دانشجو به عنوان یک آموزشکده فعالیت خود را در استان آغاز کرده است، افزود: امروز بعد از گذشت بیش از ۴۰ سال از انقلاب اسلامی، بیش از یک هزار عضو هیات علمی و ۴۰ هزار دانشجو در مقاطع مختلف تحصیلی در دانشگاه‌های استان فعال هستند.

حبیبی ادامه داد: رشد و توسعه استان و کشور در حوزه علم و فناوری در حالی اتفاق افتاده که سال‌های سال است مورد هجمه و تحریم‌های ناجوانمردانه دشمن قرار داریم.

کد خبر : 20511

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس