پنج شنبه ۲۷ مرداد ۱۴۰۱
تاریخ انتشار: سه‌شنبه 8 فوریه 2022 | 13:53 ب.ظ
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان اردبیل:

مدیران اجرایی اردبیل نسبت به اقدامات پیشگیرانه در قبال قانون پاسخگو باشند

مدیران اجرایی اردبیل نسبت به اقدامات پیشگیرانه در قبال قانون پاسخگو باشند معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان اردبیل گفت: مدیران باید نسبت به اقدامات پیشگیرانه خود در قبال قانون پاسخگو باشند چرا که برخی ترک فعل‌ها زمینه وقوع جرم در درون سیستم اداری و خارج از سیستم‌ها را ایجاد کرده است.

جلال آفاقی  در دیدار با برخی مسئولان استانی در اردبیل اظهار داشت: تشکیلات قضائی استان برای بررسی نقش مدیریت‌ها در راستای ایجاد زمینه و وقوع جرائم با حوزه‌های مرتبط تصمیمات اساسی اتخاذ کرده است که امیدواریم بتوانیم در بخش‌های گوناگون و سازمان‌های مختلف به اهداف خود دست یابیم.

وی بیان کرد: مدیران باید نسبت به اقدامات پیشگیرانه خود در قبال قانون پاسخگو باشند چرا که برخی ترک فعل‌ها زمینه وقوع جرم در درون سیستم اداری و خارج از سیستم‌ها را ایجاد کرده است که در این زمینه باید تمام تلاش و توان خود را برای تحقق اهداف مورد نظر به‌کار گیریم و شرایط مناسبی را در این زمینه فراهم کنیم.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان اردبیل گفت: دستگاه قضائی استان با کارهای مجرمانه برخورد قاطع خواهد شد که در این زمینه مدیران سازمان‌های استانی رعایت بیش از پیش باید در تمام تصمیم‌گیری‌ها و اقدامات پیشگام باشند تا بتوانیم به تمامی اهداف خود دست یابیم.

آفاقی اظهار کرد: مشاوره‌های لازم برای متقاضیان طلاق و دوره‌های توانمندسازی مشاوران و دوره‌های آموزشی تحکیم خانواده‌ها از اقداماتی است که با هدف کاهش آسیب‌های اجتماعی انجام یافته و به همین منظور با کاهش ۳ هزار و ۹۷۰ فقره پرونده انتظار می‌رود شاهد کاهش آمار طلاق در استان باشیم که در مقایسه با سال گذشته نیز به همین منوال بوده است.

وی تصریح کرد: تلاش برای کاهش پرونده‌های اختلافات خانوادگی دغدغه‌های مهم استان است که در این زمینه با انجام اقدامات پیشگیرانه درصدد هستیم این آمار را به وضعیت مطلوب برسانیم.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان اردبیل گفت: آمار طلاق در شهرستان مرز بیله‌سوار ۴۹ درصد کاهش یافته که در این زمینه از ظرفیت نهادهای مرتبط و ائمه جمعه و روحانیون برای کاهش پرونده‌های طلاق استفاده می‌شود.

آفاقی افزود: تحکیم بنیان خانواده با الگوهای دینی و آموزه‌های اسلامی سیر نزولی آمار طلاق را به دنبال خواهد داشت که امیدواریم بتوانیم با ادامه این روند شاهد تحقق اهداف مورد نظر در این زمینه باشیم./تسنیم

کد خبر : 20491

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس