جمعه ۲۸ مرداد ۱۴۰۱
تاریخ انتشار: سه‌شنبه 8 فوریه 2022 | 13:43 ب.ظ
استاندار اردبیل :

سند اشتغال و توسعه استان اردبیل تا ۲سال آینده تدوین می‌شود

سند اشتغال و توسعه استان اردبیل تا ۲سال آینده تدوین می‌شود استاندار اردبیل گفت: تدوین سند اشتغال و توسعه استان برای دو سال آینده با هدف ایجاد فرصت‌طلبی‌ها در عرصه‌ها و صحنه‌های مختلف محقق می‌شود تا زمینه فعالیت و اقدامات مطلوب فراهم شود.

سیدحامد عاملی ظهر امروز در بازدید از پروژه‌های مهم استان اردبیل اظهار داشت: با هدف توسعه روند اشتغال‌زایی و اقتصاد در استان اردبیل سند اشتغال در استان با اجرای برنامه‌های توسعه‌ای جامع برای دو سال آینده در نظر گرفته شده و هدف ساماندهی وضعیت اقتصادی و معیشتی مردم استان است.

وی ضمن اشاره به شرایط نامساعد وضعیت اقتصادی و معیشتی مردم استان گفت: شاخص‌های توسعه‌یافتگی در استان از جایگاه پایینی برخوردار است و در این زمینه اجرای برنامه‌های آینده‌نگرانه و دور شدن از روزمرگی‌ها زمینه ایجاد مدیریت جامع را به دنبال خواهد داشت که باید مورد توجه واقع شود.

استاندار اردبیل ادامه داد: متاسفانه در حال حاضر بی‌توجهی به برنامه‌ریزی‌های بلند مدت و نبود افق روشن سبب شده تا حرکت‌ها و اقدامات موثر با عقب‌ماندگی‌ها مواجه شود که به همین منظور امری لازم و ضروری است تا با داشتن تحرکات منسجم و تخصص و آگاهی‌های لازم نسبت به رفع این مشکلات اقدام شود.

عاملی اظهار کرد: تدوین سند اشتغال و توسعه استان برای دو سال آینده با هدف ایجاد فرصت‌طلبی‌ها در عرصه‌ها و صحنه‌های مختلف محقق شود و زمینه فعالیت و اقدامات مطلوب را فراهم کند که به همین منظور نباید در سطح استان مدیران وقت خود را صرف کارهای عادی و روزمرگی کنند بلکه باید کارهای ماندگاری در این استان انجام یابد تا نسل‌های آینده از آثار خیر و برکت این اقدامات بهره‌مند شوند.

وی تصریح کرد: سهم استان اردبیل در سرانه تولید ناخالص ملی با میزان ۹ درصد ناچیز محسوب می‌شود که به همین منظور نیازمند مدیریت صحیح و عادلانه منابع مالی و اعتبارات براساس توجه به منابع انسانی و مسائل فرهنگی و اجتماعی را براساس توسعه و پیشرفت استان محقق خواهد کرد.

استاندار اردبیل افزود: تمام تلاش و جدیت بر این است که با ایجاد احساس وظیفه و همدلی و همکاری نگاه‌های تنگ‌نظرانه را که سبب عقب‌ماندگی استان می‌شود کنار بگذاریم که در این زمینه بهبود فضای کسب و کار و نگاه مسئولان برای حل مسائل به‌کارگیری کنیم.

عاملی با اشاره به طولانی بودن روند اجرایی راه‌آهن اردبیل نیز گفت: به دلیل عدم تامین منابع مالی مناسب، روند اجرایی این پروژه طولانی شده که به همین منظور بخشی از اعتبارات برای سال بعد در نظر گرفته شده که در تلاش هستیم برای تسریع و تکمیل راه‌آهن اردبیل اقدامات مناسبی انجام دهیم.

کد خبر : 20489

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس