پنج شنبه ۲۷ مرداد ۱۴۰۱
تاریخ انتشار: سه‌شنبه 8 فوریه 2022 | 13:14 ب.ظ
مدیرکل استاندارد اردبیل تاکید کرد؛

تأمین امنیت شهروندان با استاندارد اجباری پلکان برقی در اردبیل

تأمین امنیت شهروندان با استاندارد اجباری پلکان برقی در اردبیل مدیرکل استاندارد استان اردبیل گفت: استانداردسازی پلکان برقی در استان اردبیل با هدف تامین امنیت شهروندان اجرا شده و این طرح اجباری است.

 هاشم علایی در کمیته فنی استاندارد با اشاره به اجباری بودن اجرای استاندارد پله‌های برقی اظهار کرد: پله‌های برقی باید مورد بازرسی و آزمون اولیه و ادواری قرار گیرند و کارفرمایان پروژه‌های عمرانی و ساختمانها، بیمارستان‌ها، پاساژها، و اماکن عمومی موظفند گواهینامه ایمنی پله برقی را دریافت نمایند.

وی گفت: در شورای عالی استاندارد اجرای استاندارد با عنوان «پلکان برقی و پیاده روی های متحرک ایمنی» مشمول مقررات اجباری قرار گرفته وزمان شروع اجرای آن از اول اردیبهشت سال ۱۳۹۹، بر اساس تاریخ صدور پروانه برای ساختمانها و تأسیسات محل نصب، می‌باشد.

مدیرکل استاندارد استان در ادامه تصریح کرد: پس از نصب پله برقی‌ها توسط شرکت‌های نصاب مجاز دارای پروانه معتبر طراحی و مونتاژ از سازمان صنعت، معدن و تجارت، پلکان برقی توسط این شرکت‌ها در سامانه «مدیریت بازرسی آسانسور» جهت ارجاع کار به شرکت‌های بازرسی فنی تأیید صلاحیت شده سازمان ملی استاندارد ایران برای انجام بازرسی‌های فنی و صدور گواهینامه ایمنی ثبت می‌شوند.

علایی افزود: اعتبار گواهی نامه‌ها صادر شده یک ساله می‌باشد و بهره برداران بایستی جهت سرویس و نگهداری آن با شرکت‌های مجاز عقد قرارداد کرده و باید قبل از انقضا اعتبار گواهی نامه‌ها، نسبت به بازرسی ادواری پلکان برقی خود اقدام و گواهینامه ایمنی از شرکت‌های بازرسی تأیید صلاحیت شده دریافت کنند.

مدیرکل استاندارد همچنین گفت: مردم می‌توانند در صورت نارضایتی از عملکرد شرکت‌های بازرسی فنی تأیید صلاحیت شده، مراتب را به صورت کتبی به اداره کل استاندارد استان اردبیل منعکس کرده و یا با شماره تلفن گویای ۱۵۱۷ و تلفن‌های ۸ -۳۳۷۴۱۱۵۷ تماس حاصل نمایند.

کد خبر : 20486

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس