جمعه ۲۸ مرداد ۱۴۰۱
تاریخ انتشار: دوشنبه 7 فوریه 2022 | 20:42 ب.ظ

اردبیل آماده میزبانی رویداد بین‌المللی گردشگری ۲۰۲۳

اردبیل آماده میزبانی رویداد بین‌المللی گردشگری ۲۰۲۳ اردبیل به عنوان میزبان بزرگترین رویداد بین‌المللی گردشگری انتخاب شده است و خود را برای این رویداد بین‌المللی آماده می‌کند.

استان اردبیل به عنوان میزبان بزرگترین رویداد بین‌المللی گردشگری انتخاب شده است و خود را برای این رویداد بین‌المللی آماده می‌کند.

در این راستا جلسه‌ای باحضور مدیرکل میراث فرهنگی استان ومعاونانش با اعضای شورای شهراردبیل به صورت تخصصی برگزار شد و حاضران در جلسه نقطه نظرات خود را در مورد برگزاری بهتر این رویداد مطرح کردند.

نادر فلاحی مدیرکل میراث فرهنگی وگردشگری وصنایع دستی استان اردبیل در این جلسه با اشاره به اینکه اردبیل در رقابت با چهاراستان برخوردار در حوزه گردشگری کشور به عنوان میزبان رویداد بین‌المللی گردشگری ۲۰۲۳انتخاب شده است اظهار داشت: این انتخاب افتخاری بزرگ برای استان است که باید از این فرصت بزرگ به نحواساسی استفاده شود.

فلاحی گفت: میزبانی این رویداد بین‌المللی توسط اردبیل بی سابقه بوده است و مدت این رویداد یک سال بوده که باید برای معرفی ظرفیت‌های گردشگری و تاریخی و فرهنگی استان در سطح بین‌المللی ازاین فرصت بزرگ استفاده شود.

مدیرکل میراث فرهنگی استان اردبیل گفت: زیرساخت‌های میزبانی از این رویدادهای بین‌المللی ازجمله اسکان و پروازهای بین المللی وفرهنگ سازی در اردبیل فراهم شود تا خروجی این رویدا  معرفی اردبیل در دنیا وتوسعه گردشگری وجذب گردشگران خارجی برای استان باشد.

فلاحی افزود: باید برای برگزاری این رویداد بزرگ ازظرفیت مردم و سازمان‌های مردم نهاد و رسانه وصداوسیما و فضای مجازی استفاده شود و با توجه به اینکه شوراها انتخاب مردم هستند اولین جلسه با اعضای شورای شهراردبیل برگزارشد.

وی افزود: دبیرخانه مشترک رویداد بین‌المللی گردشگری ۲۰۲۳بین میراث فرهنگی و شورا و شهرداری اردبیل راه‌اندازی می‌شود و سمت و سوی بودجه هر دو نهاد باید در راستای این رویداد بزرگ باشد و شهرداری و شورای شهر نسبت به تکمیل زیرساخت‌های خدماتی و رفاهی در شهر اردبیل اقدام کنند.

مدیرکل میراث فرهنگی استان اردبیل گفت: اینکه اردبیل به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای عضو اکو درسال ۲۰۲۳انتخاب شده کار بزرگ فرهنگی است و می‌تواند تحول عظیمی درحوزه فرهنگی وگردشگری استان داشته باشد.

جواد انصاری رئیس شورای شهر اردبیل هم از آمادگی شهرداری و شورای شهراردبیل هم برای میزبانی این رویداد بین‌المللی خبرداد و گفت: باید از تجربیات دیگر شهرها در این زمینه استفاده شود.

وی گفت: در بودجه شهرداری اردبیل برای این رویداد بین المللی بودجه‌ای ویژه اختصاص می‌یابد و تبلیغات این رویداد درشهراردبیل به طور ویژه اجرایی می‌شود.

رئیس شورای شهراردبیل گفت:جلسات متعددی باحضور مسئولان میراث فرهنگی استان وشورای شهروشهرداری اردبیل برای میزبانی شایشته این رویداد بین المللی برگزار می‌شود و خروجی این رویداد باید توسعه اردبیل درعرصه های گردشگری وفرهنگی وتاریخی باشدو اردبیل رابه دنیا معرفی کنیم.

جمعی از اعضای شورای شهر اردبیل و معاونان میراث فرهنگی استان هم به ارائه نقطه نظرات و پیشنهادات خود در برگزاری هرچه بهتر این رویداد بین‌المللی گردشگری پرداختند و به لزوم استفاده از این فرصت بزرگ برای معرفی اردبیل درسطح بین المللی تاکید کردند./تسنیم

کد خبر : 20474

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس