پنج شنبه ۲۷ مرداد ۱۴۰۱
تاریخ انتشار: دوشنبه 7 فوریه 2022 | 20:39 ب.ظ
امام جمعه اردبیل:

دانشگاه آرمانی نیازمند عقلانیت است

دانشگاه آرمانی نیازمند عقلانیت است نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل گفت: دانشگاه آرمانی نیاز به عقلانیت دارد و عقلانیت باید در تعلیم موج بزند.

 آیت‌الله سیدحسن عاملی روز دوشنبه در اولین همایش ملی “دانشگاه آرمانی در گام دوم انقلاب” اظهارکرد: دانشگاه آرمانی باید فضای سالم تربیتی داشته باشد و برای خانواده‌ها امانت‌داری کند زیرا دانشجویان دست دانشگاه و اساتید امانت هستند.

وی بصیرت سیاسی را از دیگر ویژگی‌های دانشگاه آرمانی برشمرد و افزود: دانشگاهیان در دانشگاه آرمانی باید با معادلات سیاسی دنیا آشنا شده و در جنگ نرم به پیاده‌نظام دشمن تبدیل نشوند.

وی با بیان اینکه یکی از ویژگی‌های دانشگاه آرمانی این است که دانشگاه پایاپای تحولات علمی دنیا حرکت کند، گفت: تنها راه برای حفظ حاکمیت ملی، تمامیت ارضی و جایگاه بین‌المللی کشور علم است و بزرگ‌ترین عظمت انقلاب اسلامی، خدمات علمی است.

آیت‌الله عاملی با بیان اینکه رتبه شایسته بین‌المللی نشان دانشگاه آرمانی است، افزود: دانشگاه آرمانی باید بهترین اساتید را داشته باشد و معامله روی علم و اساتید ممنوع است.

امام جمعه اردبیل همچنین بیان کرد: دانشگاه آرمانی باید در مسیر حل مشکلات جامعه حرکت کند و گره‌های علمی و صنعتی جامعه را باز کند.

حجت‌الاسلام‌ مصطفی رستمی ، رئیس‌ دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های کشور نیز با حضور مجازی در این همایش گفت: توجه به نقش دانشگاه در

ماموریت‌های گام دوم انقلاب اسلامی اتفاق ارزشمندی است که دانشگاه محقق اردبیلی به آن پرداخته است.

وی با بیان اینکه در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی به گذشته، به انقلاب اسلامی و به دستاوردهای انقلاب اسلامی اشاره شده است، افزود: دشمنان نسبت به اثرات و الگودهی

انقلاب اسلامی به ملت‌های تحت استعمار دنیا آگاه شده‌اند به همین دلیل دشمنی آنها فزون‌تر شده است.

وی گفت: مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی هفت محور را بیان کرده‌اند که همه آنها به‌ نوعی متوجه دانشگاه ها است ، دانشگاه آرمانی حامل ماموریت‌های مهم کشور در پیشبرد اهداف بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی است و باید موتور پیش‌برنده کشور به آن اهداف باشد.

او افزود: دانشگاه آرمانی دانشگاهی است که از نظر علمی پیشرو و در تربیت کادر موردنیاز انقلاب اسلامی پیشگام باشد.

رئیس دانشگاه محقق اردبیلی هم گفت: این همایش به ابتکار و پیشنهاد آیت‌الله عاملی نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه اردبیل برگزار می‌شود.

دکتر عزیز حبیبی با بیان اینکه امام خمینی (ره) دانشگاه را مبداء همه تحولات و کارخانه انسان‌سازی توصیف کردند که شاید بهترین سخن در مورد دانشگاه آرمانی باشد، تصریح کرد: مقام معظم رهبری هم در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی محورهایی را مطرح کردند که در همه آنها دانشگاه نقش‌آفرین است.

در این همایش بیش از ۱۰۰ مقاله از ۲۰ دانشگاه کشور مورد پذیرش قرار گرفت ، تعدادی از مقالات ارسالی به‌صورت پنل تخصصی در این همایش ارائه شد و از مقالات برگزیده هم تجلیل شد.

کد خبر : 20471

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس