پنج شنبه ۲۷ مرداد ۱۴۰۱
تاریخ انتشار: دوشنبه 7 فوریه 2022 | 20:36 ب.ظ
نماینده مردم اردبیل در مجلس خبر داد؛

تأمین اعتبار مازاد برای تکمیل واحدهای آموزشی در اردبیل

تأمین اعتبار مازاد برای تکمیل واحدهای آموزشی در اردبیل نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی گفت: برای تکمیل واحدهای آموزشی استان اردبیل سهمیه مازاد بر اعتبارات مصوبه سالانه از نوسازی مدارس دریافت کردیم.

صدیف بدری  اظهار کرد: در مناطق مختلف استان به همت نوسازی مدارس طرح‌های آموزشی و پرورشی متعددی در حال اجراست که در ۲ سال اخیر نیز سعی کردیم برای حوزه انتخابیه اردبیل، نیر، نمین و سرعین و روستاهای اطراف مجوز لازم برای احداث و نوسازی واحدهای آموزشی را از سازمان نوسازی دریافت کنیم.

وی تصریح کرد: هنرستان ۱۲ کلاسه نمین که با مشارکت مسئولان شهرستان و اعضای شورای شهر کلنگ‌زنی شده تا مهرماه سال ۱۴۰۲ آماده افتتاح خواهد شد تا دختران دانش‌آموز این شهر در رشته‌های مختلف فنی و حرفه‌ای بتوانند تحصیل خود را در محل زندگی خود انجام دهند.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی گفت: در سال ۹۷ مازاد بر سهمیه شهرستان‌های اردبیل، نمین و نیر موفق شدیم عملیات احداث واحدهای آموزشی را در این شهرستان‌ها با حضور معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش آغاز کنیم که این پروژه‌ها امسال به سرانجام رسیدند.

بدری افزود: برای احداث این هنرستان ۲۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز بود که در گام اول ۱۲.۵ میلیارد تومان این مبلغ تأمین شده و به تناسب پیشرفت مابقی اعتبارات نیز در کنار تجهیز و راه‌اندازی هنرستان تأمین خواهد شد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: در عنبران، سوها و یونجالوی نمین نیز از محل منابع مازاد بر سهمیه استان، پروژه‌های مدرسه‌سازی به اتمام رسیده و در این ایام مبارک شاهد بهره‌برداری از این طرح‌ها خواهیم بود.

بدری با قدردانی از همکاری خوب شهرداری و شورای شهر نمین در صدور پروانه رایگان برای احداث این هنرستان اضافه کرد: برای درمانگاه تأمین اجتماعی نمین نیز زمین مورد نیاز تأمین شده تا ما بتوانیم عملیات اجرایی این پروژه را شاهد باشیم که انتظار می‌رود هر چه سریع‌تر این طرح خدماتی نیز به سرانجام برسد.

وی از اختصاص ۶ میلیارد تومان اعتبار مازاد بر سهمیه نیر برای ساخت و توسعه فضاهای آموزشی در این شهرستان خبر داد و بیان کرد: در نیر عملیات احداث یک واحد آموزشی ۶ کلاسه آغاز می‌شود که قرار است تا دهه فجر سال آینده این پروژه آموزشی نیز آماده بهره‌برداری شود.

بدری از تأمین اعتبار مورد نیاز برای تجهیز مدارس استان خبر داد و اظهار کرد: از سازمان نوسازی مجوز لازم در این زمینه گرفته شده تا ما بتوانیم در سال آینده با فروکش کردن بیماری کرونا و حضوری شدن مدارس تجهیزات هنرستانی و مدارس را به شکل مطلوب شاهد باشیم.

وی تصریح کرد: برای حل مشکلات اهالی روستاهای نیر قول مساعد برای تکمیل سد سرخاب و آبرسانی به ۸ روستا داده شده که تا فصل تابستان این پروژه به سرانجام خواهد رسید.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی ضرورت تأمین زیرساخت‌ها در شهرستان نیر برای اهالی و همچنین سرمایه‌گذاران را یادآور شد و گفت: فرماندار جدید شهرستان نیر با توان جوانی خود سعی خواهد کرد تا مدیریتی شایسته در این بخش و پیشرفت اهداف توسعه‌ای داشته باشد.

کد خبر : 20468

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس