جمعه ۲۸ مرداد ۱۴۰۱
تاریخ انتشار: یکشنبه 6 فوریه 2022 | 16:59 ب.ظ

خطرات شیوع اُمیکرون جدی گرفته شود

خطرات شیوع اُمیکرون جدی گرفته شود سیدحامد عاملی، استاندار اردبیل در جلسه قرارگاه شهید سلیمانی در مقابله با کرونا اظهار کرد: سویه اُمیکرون کرونا با انتشار ۵ برابری نسبت به سویه دلتا، جامعه را تهدید می‌کند؛ شاید عده‌ای عادی‌انگاری کنند که این سویه بستری و مرگ و میر پایینی دارد اما طبق نظریه متخصصان، احتمال دارد میزان تلفات آن همانند پیک‌های گذشته خطرناک باشد که به همین دلیل نباید نسبت به موضوع بی‌مسؤولیت باشیم.

صداوسیما و رسانه‌های گروهی وظیفه سنگینی در تنویر افکار عمومی دارند و از این رو نقش صداوسیما به‌عنوان رسانه ملی در آگاهی‌دهی به مردم اساسی بوده و متخصصان امر باید با حضور در رسانه‌ها نسبت به حساسیت موضوع مردم را آگاه کنند.

مدیریت مراکز دارای تجمع بیش‌تر اهمیت دارد و محدودیت هوشمند سطح استان هم باید نسبت به رنگ‌بندی و به تناسب وضعیت اعمال شود و مردم و دستگاه‌های اجرایی به چارچوب‌های قانون پای‌بند باشند.

 افزایش ساعت کاری مراکز درمانی و داروخانه‌ها

به‌منظور خدمات‌دهی بیش‌تر به مبتلایان کرونا و مراجعات سرپایی به درمانگاه‌ها، فعالیت و خدمات‌رسانی مراکز درمانی و داروخانه‌ها تا ساعت ۱۲ شب ادامه خواهند داشت.

مدیران بانک‌ها با نظارت کافی نسبت به مجموعه‌های تحت امر خود، اعمال پروتکل‌های بهداشتی را جدی بگیرند و مراجعین نیز باید با رعایت پروتکل‌های بهداشتی کارهای بانکی را انجام دهند و در واحدهای تولیدی هم صاحبان صنعت احساس مسؤولیت بیشتری داشته باشند.

پیشگیری بهتر از درمان است و بهترین راهکار، رعایت دستورالعمل‌های مقابله با شیوع اُمیکرون در نقاط مختلف از جمله مراکز پرتراکم، بانک‌ها، دفترخانه‌ها، مدارس، دانشگاه‌ها، حمل‌ونقل درون شهری و برون شهری، مراکز خدماتی، ورود و خروج گمرک بیله‌سوار و سایر نقاط است که اگر کمی جدی‌تر توجه شود، تا آخر سال این پیک با کمترین تلفات و تهدید سپری می‌گردد.

 درخواست از مردم برای تزریق دُز سوم واکسن کرونا

از مردم استان اردبیل درخواست می‌کنیم در آستانه عید نوروز نسبت به دریافت دُز سوم واکسن کرونا اقدام نموده و با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی خرید خود را انجام دهند و در کنار آن سازمان صمت و اتاق اصناف نیز نظارت بیش‌تری نسبت به صنوف اعمال کنند.

تقویت و افزایش مراکز واکسیناسیون، نظارت بیشتر صنوف، رعایت پروتکل‌ها در مراسم دارای مجوز، پرهیز از دورهمی‌ها، اطلاع‌رسانی و هشدار در رابطه با موج ششم کرونا، رعایت دستورالعمل محدودیت‌ها بر اساس رنگ‌بندی‌ها و از همه مهم‌تر احساس مسؤولیت نسبت به فرزندان و دانش‌آموزان باید مورد توجه بیشتری قرار گیرد.

کد خبر : 20437

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس