جمعه ۲۸ مرداد ۱۴۰۱
تاریخ انتشار: یکشنبه 6 فوریه 2022 | 13:37 ب.ظ
نماینده اردبیل:

خیران برای نوسازی مدارس کشور به دولت کمک کنند

خیران برای نوسازی مدارس کشور به دولت کمک کنند نماینده مردم شهرستان‌های اردبیل ، نیر ، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نیاز به مدارس و مراکز آموزشی در مناطق محروم گفت: خیران باید برای نوسازی مدارس کشور کمک یار دولت باشند.

صدیف بدری در آئین کلنگ‌زنی مدرسه ۶ کلاسه روستای ویرثق شهرستان نیر با اشاره به نقش موثر خیرین مدرسه‌ساز افزود: خیرین در عرصه مدرسه‌سازی نقش برجسته‌ای دارند و امیدواریم این رویه خیرخواهانه تداوم داشته و با رواج نیکوکاری و تشویق به کارهای خیر جامعه‌ای  توانمند و پویا داشته باشیم.

او ادامه داد: باید دقت شود که در ساخت مدارس تمام استانداردها رعایت شده و این واحدهای آموزشی از کیفیت لازم برخوردار  باشند تا در مقابل حوادث از دانش‌آموزان محافظت کنند.

وی گفت: مدرسه ۶ کلاسه روستای ویرثق با اعتباری بالغ بر ۶۰ میلیارد ریال در زمینی به مساحت ۶۰۰ مترمربع توسط اداره کل نوسازی مدارس استان در مدت یک سال به بهره‌برداری خواهد رسید.

بدری همچنین در زمینه پروژه نصب پنل‌های خورشیدی در روستای ویرثق نیر افزود: این پروژه توسط بسیج سازندگی سپاه ناحیه نیر و اداره برق نصب شده است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان اردبیل نیز در حاشیه افتتاح پروژهای اداره برق نیر از نصب کابل خودنگهدار در استان خبرداد و گفت: در این استان یک هزار و ۳۰۰ کیلومتر کابل خودنگهدار به جای سیم مسی نصب خواهد شد.

حسین قدیمی افزود: با اجرای این طرح در روستاهای مدنظر تمامی شبکه اصلاح و بهینه‌سازی خواهد شد.

وی اظهارکرد: در گرامیداشت دهه فجر ۲۲ پروژه تامین برق استان با اعتباری بالغ بر هزار و ۲۳ میلیارد ریال به بهره‌برداری رسید.

او گفت: این پروژه‌ها شامل توسعه و احداث ، اصلاح و بهینه‌سازی شبکه‌های روستایی و شهری ، تجهیز و راه‌اندازی پست‌های توزیع هوایی ، فیدرهای جدید و توسعه شبکه‌های ۲۰ کیلوولت ، افزایش قدرت مانور و استفاده از تجهیزات با فناوری‌های جدید از جمله ریکلوزر ، سکسیونرگازی ، نصب چراغ روشنایی معابر شهرها و روستاها ، پروژه‌های نیرورسانی چاه‌های کشاورزی ، دامداری ، مرغداری ، پرورش ماهی و صنایع تولیدی ، طرح کاهش تلفات و جایگزینی سیم مسی با کابل خودنگهدار و نصب کنتورهای هوشمند آب و برق می‌باشد.

وی افزود: همچنین اصلاح و بهینه‌سازی خط ۲۰ کیلوولت زمین گرمایی مشگین‌شهر با اعتبار ۴۰ میلیارد ریال و برق‌رسانی به روستاهای بی‌برق ، پاسگاه‌ها و برجک‌های مرزی از دیگر پروژه‌های قابل افتتاح این شرکت در دهه مبارک فجر است./ایرنا

کد خبر : 20431

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس