جمعه ۲۸ مرداد ۱۴۰۱
تاریخ انتشار: شنبه 5 فوریه 2022 | 21:20 ب.ظ
مدیرکل بنیاد شهید اردبیل:

۳۰۰۰ فرزند ایثارگر در اردبیل بیکار هستند

۳۰۰۰ فرزند ایثارگر در اردبیل بیکار هستند مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اردبیل گفت: در حال حاضر ۳ هزار فرزند ایثارگر اعم از شهدا، آزادگان و جانبازان در استان اردبیل بیکار هستند.

داور نوری  اظهار کرد: با برنامه‌ریزی انجام شده و تلاش و پیگیری مسئولان استانی و کشوری سعی بر این است تا روند مناسب و تسهیل در جذب و استخدام این نیروها در دستگاه‌های مختلف انجام شود.

وی وظیفه اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران را ارائه خدمات معیشتی، اشتغال، درمان و سایر خدمات فرهنگی و اجتماعی برای جامعه شریف ایثارگران توصیف کرد و گفت: در بحث پرداخت تسهیلات از محل تبصره ۴ وام با نرخ سود پایین به این خانواده‌ها پرداخت می‌شود و در کنار آن خدمات آموزشی، فرهنگی، درمانی و اشتغال نیز برای جامعه ایثارگران در نظر گرفته شده است.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اردبیل تصریح کرد: در یک سال اخیر در ۱۰ ماهه امسال بر اساس مأموریت بنیاد شهید ما موفق شدیم از ۴۰ هزار خانواده ایثارگر اعم از خانواده شهدا، جانبازان، آزادگان و رزمندگان هشت سال دفاع مقدس دیدارهایی را انجام داده و سرکشی به این خانواده‌ها را به عنوان یک اولویت در دستور کار قرار دهیم.

نوری افزود: در کنار این سرکشی‌ها بنیاد شهید تلاش کرده تا بخشی از مشکلات و دغدغه‌های جامعه ایثارگران را با همراهی سایر مسئولان انجام داده و شرایط مطلوبی را در عرصه خدمت‌رسانی بی‌منت به این جامعه شریف فراهم کند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: در گرامیداشت ایام‌الله دهه فجر برنامه‌های مختلف بیعت با آرمان‌های شهدا و دیدار با خانواده‌های ایثارگران در نظر گرفته شده که در طول ایام‌الله دهه فجر در حال انجام است.

نوری به بازدید از بیمارستان ایثار اشاره کرد و ادامه داد: ۱۶۰ جانباز والامقام در این بیمارستان در حال دریافت خدمات متنوع هستند که ما به وجود این سرمایه‌های عظیم نظام اسلامی افتخار می‌کنیم.

وی اضافه کرد: در مناسبت‌های مختلف با برگزاری یادواره‌های فصلی و یا مناسبتی سعی کردیم در خدمت هموطنان باشیم که اخیراً نیز یادواره شهدای والفجر ۸ و شهدای روحانی و طلاب در این استان برگزار شد.

نوری بیان کرد: استان اردبیل به وجود ۴۰ شهید ۱۳ ساله افتخار می‌کند که نمونه آن مرحمت بالازاده هستند که در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و جهاد فی سبیل‌الله برای همه ما الگو و معیاری شایسته هستند.

وی در ادامه سخنان خود اظهار کرد: تاکنون ۱۰۰ جلد کتاب با محوریت ایثارگران و خانواده‌های شهدا در استان تدوین شده و در کنار آن ۱۰ جلد کتاب صوتی و دیجیتال نیز برای علاقه‌مندان فراهم شده است.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اردبیل به فعالیت موزه شهدا در اردبیل اشاره کرد و گفت: علاقه‌مندان در ایام دهه فجر می‌توانند از این موزه بازدید کرده و از نزدیک با سرمایه‌های معنوی استان خود که در هشت سال دفاع مقدس غرور و عزت برای این مرز و بوم خلق کرده‌اند، بیشتر آشنا شوند.

نوری تصریح کرد: امروز دشمن از این الگوها و سرمایه‌های عظیم معنوی در واهمه و هراس است چرا که به خوبی می‌داند فرهنگ ایثار و شهادت بزرگترین صیانت‌کننده کشور در برابر هجمه‌هاست.

کد خبر : 20423

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس