پنج شنبه ۲۷ مرداد ۱۴۰۱
تاریخ انتشار: یکشنبه 6 فوریه 2022 | 13:08 ب.ظ
استاندار اردبیل:

اعمال محدودیت‌ها به استان‌ها تفویض شده است

اعمال محدودیت‌ها به استان‌ها تفویض شده است استاندار اردبیل گفت: با تصمیم ستاد ملی کرونا و با تفویض اختیار، اعمال محدودیت‌های کرونایی به استان‌ها واگذار شده است.

سید حامد عاملی در جلسه قرارگاه طرح شهید سلیمانی در محل سپاه حضرت عباس (ع) اردبیل اظهار کرد: به منظور خدمات‌دهی بیشتر به مبتلایان کرونا و مراجعات سرپایی به درمانگاه‌ها، فعالیت و خدمات‌رسانی مراکز درمانی و داروخانه‌ها تا ۱۲ شب ادامه خواهند داشت.

وی تصریح کرد: طبق مصوبه ستاد کرونا همه داروخانه‌ها و درمانگاه‌هایی که شبانه‌روزی نبوده، می‌توانند به مدت ۲ هفته، ۱۶ ساعت به شهروندان خدمات ارائه دهند.

استاندار اردبیل با بیان اینکه سویه جدید اومیکرون با انتشار شیوع ۵ برابر نسبت به دلتا جامعه را تهدید می‌کند، گفت: شاید عده‌ای عادی‌انگاری کنند که این سویه بستری و مرگ و میر پایینی داشته باشد اما طبق نظریه متخصصان احتمال میزان تلفات آن به مثابه پیک‌های گذشته خطرناک است و نباید نسبت به موضوع بی‌مسئولیت و بی‌احساس باشیم.

عاملی با اشاره به اینکه صدا و سیما و رسانه‌های گروهی وظیفه سنگینی در تنویر افکار عمومی دارند، افزود: صدا و سیما به عنوان رسانه ملی در آگاهی‌دهی به مردم نقش اساسی دارد و متخصصان امر باید با حضور در رسانه‌ها نسبت به حساسیت موضوع مردم را آگاه کنند.

وی با تاکید بر مدیریت مراکز دارای تجمع بیشتر خاطر نشان کرد: محدودیت هوشمند سطح استان باید نسبت به رنگ‌بندی و به تناسب وضعیت اعمال شده و مردم و دستگاه‌های اجرایی به چارچوب‌های قانون پایبند باشند.

عاملی در بخش دیگری از سخنان خود اضافه کرد: مدیران بانک‌ها نسبت به مجموعه‌های تحت امر خود نظارت کافی داشته و اعمال پروتکل‌های بهداشتی را جدی بگیرند.

وی بیان کرد: مراجعین باید با رعایت پروتکل‌های بهداشتی کارهای بانکی را انجام دهند و در کارخانه‌های تولیدی هم صاحبان صنعت احساس مسئولیت بیشتری داشته باشند.

استاندار اردبیل پیشگیری را بهتر از درمان برشمرد و اظهار کرد: بهترین زمان رعایت دستورالعمل‌ها و مقابله با شیوع سویه جدید در نقاط مختلف از جمله مراکز پرتراکم، بانک‌ها، دفترخانه‌ها، مدارس، دانشگاه‌ها، حمل و نقل درون شهری و برون شهری، مراکز خدماتی، ورود و خروج گمرک بیله‌سوار و سایر نقاط است که اگر کمی جدی‌تر توجه شود تا آخر سال این پیک با کمترین تلفات و تهدید سپری می‌شود.

عاملی از مردم استان خواست در آستانه عید نوروز نسبت به دریافت دز سوم واکسن کرونا اقدام کنند و با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی خرید خود را انجام دهند و در کنار آن سازمان صنعت، معدن و تجارت و اتاق اصناف نیز نظارت بیشتری نسبت به صنوف متخلف اعمال کنند.

نماینده عالی دولت در استان اردبیل افزایش مراکز تجمیعی را خواستار شد و تصریح کرد: تقویت مراکز واکسیناسیون، نظارت بیشتر صنوف، رعایت پروتکل‌ها در مراسم دارای مجوز، پرهیز از دورهمی‌ها، اطلاع‌رسانی و هشدار در رابطه با پیک ششم، رعایت دستورالعمل محدودیت‌ها بر اساس رنگ‌بندی‌ها و از همه مهم‌تر احساس مسئولیت نسبت به فرزندان و دانش‌آموزان باید مورد توجه بیشتری قرار گیرد.

کد خبر : 20411

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس