جمعه ۲۸ مرداد ۱۴۰۱
تاریخ انتشار: یکشنبه 6 فوریه 2022 | 13:00 ب.ظ
به مناسبت دهه فجر انجام شد؛

میزبانی اردبیل از همایش دانش‌آموزی «دختران فاطمی و انقلابی»

میزبانی اردبیل از همایش دانش‌آموزی «دختران فاطمی و انقلابی» مسئول امور فرهنگی بانوان تبلیغات اسلامی اردبیل از برگزاری همایش «دختران فاطمی و انقلابی» با موضوع تبیین پیام انقلاب به نسل حاضر و هدفمند کردن گروه‌های دوستی در اردبیل خبر داد.

سارا حقی  همایش دختران فاطمی و انقلابی ضمن تبریک ایام الله دهه فجر و چهل و سومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، از اجرای برنامه‌های فرهنگی ویژه بانوان در این ایام خبر داد و اظهار کرد: گرامی داشت دهه فجر فرصت مناسبی برای انتقال مفاهیم و رشادت‌های مبارزان انقلابی به جوانان است و برگزاری جشن‌های ایام الله دهه فجر راه مناسبی برای آشنایی نسل سوم و چهارم بعد از انقلاب است.

وی به برگزاری همایش دختران فاطمی و انقلابی در اردبیل اشاره کرد و گفت: در راستای تقویت فعالیت گروه‌های «رفیقانه» و با هدف تبیین پیام انقلاب به نسل حاضر و هدفمند کردن گروه‌های دوستی، همایش دختران فاطمی و انقلابی با حضور رابطین گروه‌ها و حقه‌های میانی و اعضای گروه‌های رفیقانه از بین دانش آموزان دوره متوسطه و جمعی از مسئولین نهادهای فرهنگی و دینی در محل سالن اجتماعات مدرسه دخترانه صدرای اردبیل برگزار شد.

میزبانی اردبیل از همایش دانش‌آموزی «دختران فاطمی و انقلابی»

طرح رفیقانه طرح نوین تبلیغات دینی در بین نسل جوان

در این همایش حجت‌الاسلام سید محسن محسنی معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی استان اردبیل در سخنانی، طرح رفیقانه را عملیات جدید تبلیغ نوین و غیر مستقیم معارف دینی در بین نوجوانان و جوانان عنوان کرد و گفت: مهمترین دوران زندگی هر انسانی دوره نوجوانی است چون در این مقطع سنی اساس شخصیت و نوع نگرش افراد به جامعه پایه ریزی می‌شود لذا باید در انتخاب دوست در این دوران دقت شود.

وی رفیق خوب را بهترین بازدارنده انسان از منکرات عنوان کرد و گفت: داشتن دوست و برقراری روابط اجتماعی با دیگران از نیازهای اساسی فرزندان مخصوصاً در سنین نوجوانی است لذا نوجوانان که در آستانه زندگی اجتماعی قرار گرفته اند می‌توانند به وسیله رفیق خوب و بافضیلت، شخصیت خود را تقویت کنند و استعدادهای اجتماعی خودشان را به فعلیت در آورند و خود را برای فعالیت‌های مؤثر اجتماعی آماده کنند.

وی طرح رفیقانه را عامل مؤثری در اغنای خلاء عاطفی نوجوانان عنوان کرد و گفت: ارائه مطالب فرهنگی و تربیتی و برگزاری جلسات دوستانه در قالب پرسش و پاسخ در رفع شبهات و آسیب‌های اجتماعی باید در اولویت طرح رفیقانه و گروه‌های دوستی قرار گیرد تا نتیجه بهتری از این طرح به دست آید.

میزبانی اردبیل از همایش دانش‌آموزی «دختران فاطمی و انقلابی»

تقوا و خویشتن داری شاخصه اصلی جوان مؤمن انقلابی

در ادامه ماهرخ الهیاری استاد دانشگاه و مشاور خانواده استان اردبیل در سخنانی به تبیین شاخصه‌های جوان مؤمن انقلابی اشاره کرد و گفت: تقوا و خویشتن داری، شناخت مبانی انقلاب و اعتقاد به اسلام ناب از مهم‌ترین ویژگی‌های جوان مؤمن انقلابی است.

وی بر ضرورت ترویج فرهنگ مطالعه و ارتقای آگاهی در بین نوجوانان و جوانان تاکید کرد و گفت: مطالعه باعث تقویت بینش و اطلاعات افراد شده و باعث می‌شود واعظ دورنی در انسان پدید آید و این عامل مهم بازدارنده در مقابل آسیب‌ها است.

الهیاری در ادامه به راههای انقلابی ماندن و پایبندی به ارزش‌های اسلامی اشاره کرد و گفت: هدف قرار دادن آرمان‌های انقلاب و تقویت همت و اراده برای رسیدن به آن آرمان‌ها، پایبندی به استقلال کشور، حساسیت در برابر دشمن و عدم تبعیت از آن و نیز برخورداری از تقوای دینی و سیاسی از مهم‌ترین راهکارهای انقلابی گری و پایبندی به آرمان‌های امام راحل (ره) و شهدای انقلاب و دفاع مقدس و نیز تبعیت از فرامین مقام معظم رهبری است.

در ادامه، برگزاری مسابقه، اجرای سرود و پخش کلیپ و برپایی نمایشگاه عکس پیام انقلاب انجام و از دختران گروه‌های رفیقانه و آثار برتر این طرح، رابطین و حلقه‌های میانی طرح رفیقانه با اهدای لوح تقدیر و هدایایی تجلیل شد.

کد خبر : 20405

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس