جمعه ۲۸ مرداد ۱۴۰۱
تاریخ انتشار: شنبه 5 فوریه 2022 | 14:31 ب.ظ
رییس کل دادگستری و رییس شورای پیشگیری از وقوع جرم استان:

بررسی راهکارهای ارتقاء امنیت خرید های اینترنتی درشورای پیشگیری از وقوع جرم استان

بررسی راهکارهای ارتقاء امنیت خرید های اینترنتی درشورای پیشگیری از وقوع جرم استان در پنجمین جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم استان که با دستور بررسی راهکارهای پیشگیرانه از آسیب های بازار یابی، تبلیغات و فروش اینترنتی کالا و ارتقاء امنیت خرید در فضای مجازی برگزارشد، بر لزوم افزایش آگاهی های عمومی و اطلاع رسانی ها ی مناسب و اقدامات شایسته توسط دستگاه های ذیربط و همچنین هوشیاری بیش از پیش مردم در خرید از فروشگاه های اینترنتی تاکید شد.

رییس کل دادگستری و رییس شورای پیشگیری از وقوع جرم استان: پیشگیری از جرایم و آسیب های اجتماعی وظیفه همگانی است و بهترین راه پیشگیری، عمل به قانون است. وظیفه شناسی و عمل به آن وظیفه، بهترین راه پیشگیری است.
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان در جلسه شورای پیشگیری از وقوق جرم استان: امروز فضای مجازی، یک حقیقت است. در مواجهه با فناوری های نوین به ویژه در جوامع مصرف کننده این تکنولوژی ها، بهترین اصل، ارتقاء سواد دیجیتالی است. وجود ۳۴۱ میلیون کارت بانکی در دست مردم در کل کشور، آسیب زاست و اصولا هر شهروند از طریق یک کارت الکترونیکی باید از تمام بانک های مخاطب خود خدمات بگیرد.
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری و دبیر شورای پیشگیری استان: بیش از یک هزار و چهارصد و سی و شش پرونده در خصوص جرایم اینترنتی و مرتبط با فضای سایبری در ده ماهه گذشته از سال در محاکم استان اردبیل تشکیل گردیده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته،۱۲/۹ کاهش داشته است. دستگاه قضایی استان ضمن حمایت از هرگونه کسب و کارمجاز در فضای مجازی، با هرگونه سوء استفاده ها و جرایم در این عرصه به ویژه کلاهبرداری از مردم تحت پوشش فروش کالا، برخورد جدی می کند.
نماینده پلیس فتا درپنجمین جلسه شورای استانی پیشگیری از وقوع جرم: ۲۸۴ پرونده در ده ماهه گذشته از سال جاری با موضوع برداشت غیر مجاز از حساب های بانکی، در پلیس فتای استان تشکیل گردیده است.
نماینده سازمان صنعت، معدن و تجارت استان درجلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم: در کل کشور ۳۵۰ هزارکسب و کار مجازی دارای نشان تایید از مرکز توسعه تجارت الکترونیکی هستند و بیش از ۱۱ میلیون نفر در این عرصه فعالیت دارند. در استان اردبیل ۵۱۵ سایت اینترنتی دارای نماد الکترونیکی به منزله تایید اعتبار و صلاحیت می باشند که در حال حاضر ۲۹۵ مورد از آنها به لحاظ انقضاء مهلت اعتبار، نیاز به تمدید دارند.
گفتنی است بازرس کل استان، شهردار اردبیل و مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان از دیگر سخنرانان پنجمین جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم استان بودند. این جلسه به ریاست رییس کل دادگستری استان و شرکت مسئولین مختلف دستگاه های اجرایی و فرماندهان نظامی و انتظامی در محل دادگستری برگزار گردید.

کد خبر : 20396

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس