پنج شنبه ۲۷ مرداد ۱۴۰۱
تاریخ انتشار: جمعه 4 فوریه 2022 | 19:08 ب.ظ
امام جمعه اردبیل:

استکبار زخم عمیقی از انقلاب خورده است

استکبار زخم عمیقی از انقلاب خورده است نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل گفت: استکبار جهانی و اسرائیل جنایتکار به شدت از انقلاب اسلامی زخمی هستند.

آیت الله سیدحسن عاملی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه با گرامیداشت ایام مبارک دهه فجر اظهار کرد: در عظمت انقلاب اسلامی همین بس که بیش از ۴۰ سال است که آمریکا، اروپا، اسرائیل و کشورهای اذناب تمام تلاش خود را برای از بین بردن نظام اسلامی بسیج کرده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: همین مسئله نشان می‌دهد انقلاب اسلامی کار بسیار بزرگی کرده است که آن‌ها به شدت از انقلاب ما زخمی هستند و نشان می‌دهد که انقلاب اسلامی ما منافع عظیمی را از آنها گرفته و به ملت برگردانده است.

امام جمعه اردبیل با اشاره به جنایت‌های دشمنان نسبت به انقلاب اسلامی تصریح کرد: آنها با تمام توان و با سرمایه‌گذاری عظیم کار می‌کنند و هر وقتی سرشان به سنگ می‌خورد می‌گویند ملت ایران یک ملت پیش‌بینی نشده است آنها در این مدت از هیچ خیانت و جنایتی کوتاهی نکردند.

وی به جنایت‌های دشمنان در طول ۴۳ سال گذشته نسبت به ایران اسلامی اشاره کرد و گفت: هشت سال جنگ تحمیلی و ۲۳۰ هزار شهید یعنی ۲۳۰ هزار نسل، محاصره علمی و ممانعت از فناوری‌های حساس و سرنوشت ساز و محاصره تکنولوژی، محاصره اقتصادی، فشار حداکثری، هجمه شدید فرهنگی و رسانه‌ای، محاصره دارویی، ترور دانشمندان هسته‌ای، ترور سردار سلیمانی بزرگترین سردار مبارزه با تروریسم، جنگ عظیم روانی و جنگ نرم و تهدید پشت تهدید که گزینه نظامی روی میز است، از جمله این جنایت هاست.

امام جمعه اردبیل با بیان اینکه ممانعت از جشن چهل ساله انقلاب برگزاری جشن کریسمس در تهران در ۲۲ بهمن به جای جشن انقلاب که باز آرزوی قلبی جان بولتون بود، گفت: آنها به صراحت اعلام کردند که مشکل ما با ایران قوای هسته‌ای نیست بلکه ما اساساً با فلسفه جمهوری اسلامی مخالفیم.

آیت الله عاملی گفت: دشمنان بارها و بارها از شورای امنیت سازمان ملل علیه ما قطعنامه گرفتند و در شورای حقوق بشر سازمان ملل علیه ما بیانیه گرفتند و معاهده‌های رسمی و مواثیق بین‌المللی را در حق ما نقض کردند، نقض معاهده رسمی برجام یکی از آنهاست.

وی ادامه داد: آمریکا به بهانه‌های مختلف تمام پول‌های ایران در خارج از کشور را مصادره کرد و پول نفت ایران در خارج از کشور را بلوکه کرد و علاوه بر آن سیستم جهانی کشتیرانی را کلاً بر روی ما بستند.

امام جمعه اردبیل افزود: مراکز بین‌المللی بیمه را که برای حمل بار مخصوصاً در دریا لازم بود به روی ما بستند و در نتیجه بندرهای مقصد از قبول کشتی با بار ایرانی اجتناب کردند و علاوه بر آن نظام سوئیفت را به روی ما بستند و ما از نقل و انتقال مالی و بانکی دنیا محروم شدیم درنتیجه تجار و کار آفرینان ما برای انتقال پول مبالغ هنگفتی در اختیار صرافان بین المللی قرار دادند بسته شدن سوئیفت ضربه بزرگی به اقتصاد ما بود.

آیت الله عاملی با اشاره به اینکه دشمنان ایران اسلامی بانک مرکزی ایران را تحریم کردند که کاملاً با قوانین بین‌المللی منافات دارد، گفت: آنها به خاطر ایران به عراق حمله کردند که عین عبارت بوش رئیس‌جمهور اسبق آمریکا بود.

وی ایجاد داعش را که صرفاً به خاطر بی آبرو کردن اسلام و رساندن آن به ایران و تهران بود از جنایت‌های آمریکا برشمرد و بیان کرد: شعار داعش تماماً نشان می‌داد که به تعبیر خودشان فقط با روافض یعنی ایرانی‌ها کار داشتند.

امام جمعه اردبیل با اشاره به اینکه آمریکا ناجوانمردانه ترین راهکارها را در مبارزه با ایران انتخاب کردند، تصریح کرد: حتی ناو آمریکایی در روز روشن هواپیمای مسافربری ایران را بالای خلیج فارس ساقط کرد و فرمانده ناو وینسنس مدال افتخار مخصوص آمریکا را گرفت.

آیت الله عاملی به اهانت‌های تکان دهنده در حق ملت ایران اشاره و اظهار کرد: دشمن مدعی است گفتند در دی. ان. ای ایرانی‌ها شرارت نهفته است در افغانستان که آمریکا در محاصره بود و نمی‌توانست سوخت‌رسانی کند همکاری کردیم بعد از آن بوش اسم ایران را محور شرارت گذاشت.

وی گفت: وحشی‌ترین تروریست‌ها را به جان ملت ما انداختند و ۱۷ هزار شهید ترور داریم که در دنیا بی نظیر است این جنایت وحشتناک تروریستی کار آنها بود چون همان تروریست‌ها الان در آمریکا و اروپا به سر می‌برند و در پارلمان‌های اروپایی تردد دارند ما هزینه بسیار سنگینی در ترور پرداخت کردیم شهدا محراب دوباره نخواهند آمد تا سطح رئیس جمهور و نخست وزیر قربانی داریم.

امام جمعه اردبیل همچنین جنایت وحشتناک اشرار در حق افسر فداکار نیروی انتظامی در شیراز را به شدت محکوم و اظهار کرد: مسئولیت اصلی در این باب متوجه دستگاه قضائی است و کاملاً طبیعی است که اگر احکام صادره از طرف دستگاه قضائی در خصوص اشرار بازدارندگی داشت کار به اینجا نمی‌رسید که هر از چندگاهی شاهد اقدامات جنایت بار اشرار در حق نیروی انتظامی مظلوم هستیم.

کد خبر : 20384

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس