پنج شنبه ۲۷ مرداد ۱۴۰۱
تاریخ انتشار: پنج‌شنبه 3 فوریه 2022 | 19:58 ب.ظ
امام جمعه اردبیل:

ساخت و ساز در روستاها باید با معیارهای مهندسی انجام شود

ساخت و ساز در روستاها باید با معیارهای مهندسی انجام شود نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل گفت: شایسته است برای حفظ زیبایی و ظاهر مناسب روستاها ساخت و ساز در این مکان‌ها با رعایت اصول مهندسی و فنی انجام شود.

 آیت‌الله سید حسن عاملی  در نشست ائمه جمعه استان با مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اردبیل اظهار کرد: بنیاد مسکن مولود انقلاب اسلامی است اما ما تاکنون نتوانستیم تبلیغات مناسبی در این زمینه داشته باشیم.

وی به فعالیت‌های انجام شده در بنیاد مسکن از طرح‌های بهسازی و مقاوم‌سازی، مسکن محرومان، طرح هادی و… اشاره کرد و گفت: تمام این خدمات بنیاد مسکن برای مردم نامفهوم است که انتظار می‌رود با استفاده از ظرفیت رسانه‌ها و صدا و سیما در معرفی این خدمات ارزنده تلاش شود.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی در این زمینه سرمایه‌گذاری کرده اما مظلومیت فوق‌العاده‌ای در این حوزه وجود دارد، افزود: صاحب خانه کردن مردم به ویژه در روستاها با اندک آورده شخصی اقدامی مهم و ارزنده است که باید به صورت مناسب و مطلوب به اطلاع مردم برسد.

آیت‌الله عاملی زیباسازی روستاها با رعایت اصول مهندسی را مهم ارزیابی کرد و ادامه داد: ساماندهی مساکن روستایی به ویژه در مرکز استان مهم است و باید بنیاد مسکن در ساخت خانه‌های بهداشت، مدارس و مساجد در این روستاها نقشه و تیپ یک دست و مناسب ارائه کند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: روستاییان نیز باید در ساخت و سازهای خود با رعایت نقشه تیپ بنیاد مسکن اقدام کرده تا سیمای ظاهری ساخت و ساز در این مناطق با زیباسازی محیط حفظ شود.

آیت‌الله عاملی اقدامات بنیاد مسکن در روستاها را قابل تقدیر اعلام کرد و گفت: در گذشته با کوچک‌ترین زلزله و سیلی مردم دچار آُسیب و گرفتار آوار می‌شدند که امروزه با اجرای طرح‌های بهسازی، نوسازی و مقام‌سازی در روستاها کمتر شاهد چنین آسیب‌ها و خساراتی هستیم.

وی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای بنیاد مسکن اضافه کرد: ۲ سال گذشته نیز در حادثه خرم‌آباد و کرمانشاه جوانان مهندسی از استان اردبیل در این منطقه شهید شدند که یاد و خاطره آنها را نیز گرامی می‌داریم.

امام جمعه اردبیل بیان کرد: در تعیین زمین برای ساخت و سازهای مناسب باید با نظر استاندار و نایب رئیس مجلس تصمیم‌گیری جدی انجام شود تا با تغییر کاربری اراضی در برخی از روستاها، شاهد ساخت و ساز مناسب با سیمای جذاب باشیم.

کد خبر : 20375

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس