پنج شنبه ۲۷ مرداد ۱۴۰۱
تاریخ انتشار: پنج‌شنبه 3 فوریه 2022 | 19:37 ب.ظ

بهره برداری پروژه های درمانی بیمارستان تامین اجتماعی استان اردبیل

رقيه لهجه- خبرنگار
بهره برداری پروژه های درمانی بیمارستان تامین اجتماعی استان اردبیل همزمان با ایام الله دهه فجر و اولین روز از چهل و سومین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، آئین بهره برداری از پروژه های توسعه ای بیمارستان تامین اجتماعی سبلان اردبیل با حضور دکتر سید حامد عاملی استاندار اردبیل، سید محمد اعتماد اعجازی فرماندار اردبیل، دکتر قادر برجی مدیر درمان تامین اجتماعی استان اردبیل و تنی چند از مسئولان استان برگزار شد.

در این مراسم سید حامد عاملی استاندار اردبیل گفت باز خوانی وقایع انقلاب اسلامی به نسل جوان یک ضرورت است تا بتوانند با آرمان های انقلاب اسلامی بیشتر آشنا شوند.

استاندار اردبیل با اشاره به برنامه ها و اهداف سازمان تامین اجتماعی در استان به ویژه در بخش درمان افزود برای جبران عقب ماندگی نیازمند همت، تلاش و کار مضاعف هستیم که در سال های اخیر سازمان تامین اجتماعی در استان خدمات شایان توجهی ارائه داده است.

وي افزود: برنامه ریزی برای اشتغالزایی از دیگر اولویت های دولت سیزدهم است و در اسفند ماه برای سال ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲ برنامه ریزی کلان در جهت توسعه و ارتقای شاخص های عمرانی، اقتصادی و درمانی استان باید برنامه ریزی و تدابیر اتخاذ شود.

در ادامه این مراسم سید محمد اعتماد اعجازی فرماندار اردبیل با تقدیر از مجموعه مدیریت درمان تامین اجتماعی استان به خاطر میزبانی افتتاح پروژه های توسعه ای بیمارستان سبلان و سایر پروژه های عمرانی و توسعه ای شهرستان اردبیل گفت: ۱۷ واحد تولیدی راکد استان به چرخه تولید برگشته است که ۷۲۴ نفر به ادامه کار و فعالیت باز گشته اند.

در این مراسم دکتر قادر برجی مدیر درمان استان ضمن ارائه عملکرد ۴ ساله مدیریت درمان که به صورت اسلاید برای حاضران پخش می شد تشريح كرد: ۸۴۳ مرکز درمانی به صورت ارائه خدمات در قالب درمان غیرمستقیم به تعداد ۱۶ بیمارستان، ۳۸ درمانگاه و پلی کلینیک، ۶ مرکز دی کلینیک، ۹۴ مرکز بهداشتی و درمانی و ۶۵۷ مرکز خصوصی با تامین اجتماعی قرارداد همکاری دارند.

مدیر درمان استان ادامه داد: در مجموع ۷۳۰ میلیارد تومان اعتبار برای حوزه درمان تامین اجتماعی اختصاص یافته که این رقم برای سال آینده به یک هزار میلیارد تومان افزایش یافته است.

برجی با بیان اینکه سالانه بیش از یک میلیون و ۶۰۰ هزار نفر به مراکز ملکی استان مراجعه می کنند افزود: در سال جاری ۴۰۰ هزار نفر به بیمارستان سبلان مراجعه کرده اند که در ۱۱ رشته تخصصی و عمومی، دندانپزشکی، فیزیوتراپی، سنگ شکن، اکو و … به بیماران خدمات رسانی شده است.

وی در رابطه با مشکلات استان در حوزه درمان مستقیم اظهار کرد: عدم تناسب اعتبارات تخصیصی با نیاز های استان، غیر استاندارد بودن فضاهای درمانی موجود، عدم تناسب توسعه زیر ساخت های درمان مستقیم با افزایش جمعیت تحت پوشش، کمبود تجهیزات پزشکی با فناوری روز در بخش آم آر آی دیالیز و سنگ شکن و همچنین کمبود نیروی انسانی خصوصا نیروهای متخصص از جمله مشکلات و کاستی های موجود در حوزه درمان مستقیم استان می باشند .

در پایان این مراسم بخش دیالیز، بخش اورژانس، بخش ان آی سی یو، بحش نوزادان، محوطه زیباسازی و پارکینگ ، واحد لندری، مخزن اکسیژن، مجتمع فرهنگی و مذهبی به صورت کامل افتتاح و به بهره برداری رسید.

کد خبر : 20354

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس